مجید توکلی اعتصاب غذایش را شکست

مجید توکلی و مادرش
Image caption مادر مجید توکلی در پی اعتصاب غذای پسرش در زندان، اعتصاب غذا کرده بود - عکس: جرس

مجید توکلی، دانشجوی زندانی که از روز ۲ خرداد در سلول انفرادی در زندان اوین در اعتصاب غذا بود، اعتصاب غذای خود را شکسته و از سلول انفرادی به بند عمومی منتقل شده است.

علی توکلی، برادر مجید توکلی، به بی بی سی فارسی گفت برادرش عصر شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹ (۲۹ مه ۲۰۱۰) از زندان اوین با خانه تماس گرفته و از انتقال خود به بند عمومی خبر داده است.

به گفته علی توکلی، مجید توکلی همچنن از شکستن اعتصاب غذای خود خبر داده است اما با توجه به ۶ روز اعتصاب غذای خشک حال جسمی اش خوب نبوده است.

مجید توکلی، از فعالان دانشجویی دانشگاه امیرکبیر تهران، روز ۱۶ آذر سال ۸۸ (روز دانشجو در ایران) و بعد از سخنرانی در جمع دانشجویان این دانشگاه در اطراف دانشگاه امیرکبیر بازداشت شد.

اوایل هفته گذشته وب سایت های نزدیک به معترضان به نقل از منابعی در داخل زندان اوین گزارش دادند که مجید توکلی بعد از انتقال به سلول انفرادی در روز ۲ خرداد دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

مادر مجید توکلی هم بعد از اعتصاب غذای پسرش در زندان، اعتصاب غذا کرده بود که روز پنجشنبه و "بنا به درخواست مکرر دوستان مجید توکلی و تماس های تلفنی پرشمار آنها" اعتصاب غذای خود را شکست.

تعدادی از معترضان فعال در شبکه های اجتماعی در اینترنت بعد از اعتصاب مجید توکلی، با انتشار شماره منزل خانواده توکلی در شهر شیراز از حامیان آقای توکلی خواستند با خانواده او تماس گرفته و حمایت خود را اعلام کنند.

به گزارش وب سایت های نزدیک به معترضان، مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از جمله کسانی بودند که در روزهای گذشته با خانواده مجید توکلی تماس گرفتند و سکونت خانواده مجید توکلی در شهر شیراز در جنوب ایران را دلیل دیدار نکردن خود با آنها عنوان کردند.

در روزهای اخیر اخباری از اعتصاب غذای کوهیار گودرزی و حسن رونقی ملکی، از فعالان زندانی حقوق بشر و وخامت حال این دو در اثر اعتصاب غذا هم منتشر شده بود.

مطالب مرتبط