توپولف از فهرست خرید شرکت های هواپیمایی ایران خط خورد

نخجوانی
Image caption رییس سازمان هواپیمایی ایران بی رغبتی مسافران برای سفر با هواپیماهای توپولف را یکی از دلایل حذف این هواپیما از فهرست خرید شرکت های هواپیمایی عنوان کرده است.

رئیس سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرده است که هواپیماهای توپولف از فهرست خرید شرکت های هواپیمایی ایران در سال ۱۳۸۹ حذف شده اند.

رضا نخجوانی با اشاره به اینکه در قانون بودجه سال ۱۳۸۹ بیش از یک میلیارد دلار برای گسترش و نوسازی ناوگان هوایی ایران در نظر گرفته شده است، گفت که شرکت های هواپیمایی دولتی و خصوصی که توان جذب منابع را به این منظور دارند می توانند از این اعتبار استفاده کنند.

به گفته مقامات جمهوری اسلامی، در سال های اخیر و با افزایش سوانح هوایی برای هواپیماهای توپولف در ایران، هراس و نگرانی مردم این کشور در استفاده از این نوع هواپیما بیش از پیش نمایان شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی ایران با اشاره به این مسئله از حذف توپولف ۱۵۴ از ناوگان هوایی ایران تا پایان سال جاری خبر داد: "بنا بر تصمیم وزیر راه و ترابری و نوعی بی رغبتی مسافران برای پرواز با توپولف، فعالیت هایی در این زمینه صورت گرفت که قبل از سال جدید این بخشنامه به شرکت های داخلی ابلاغ شد".

تحریم های موجود در چند دهه گذشته علیه ایران از سوی آمریکا و بعضی دیگر از کشورهای غربی موجب بروز مشکلاتی برای خرید هواپیما و قطعات آن برای ایران شده است.

کارشناسان دلیل بسیاری از سوانح هوایی در ایران طی سال های اخیر را فرسودگی هواپیماها می دانند، با این وجود مسئولان در بعضی موارد این سوانح را نتیجه خطاهای انسانی دانسته اند.

حذف توپولف به دلیل نقص در موتور یا ممنوعیت فروش از سوی آمریکا؟

مسئولان ایرانی در شرایطی از حذف توپولف های مدل ۱۵۴ از ناوگان هوایی این کشور خبر داده اند که دولت آمریکا فروش نوع پیشرفته تر این هواپیما، یعنی توپولف ۲۰۴ به ایران را ممنوع اعلام کرده است.

کارشناسان می گویند که انگیزه اصلی در طراحی توپولف ۲۰۴، رفع برخی از ایرادهای موجود در توپولف ۱۵۴ از جمله مصرف بالای سوخت بوده است.

Image caption توپولوف های روسی در شماری از سوانح هوایی ایران دخیل بوده اند.

اکنون با توجه به تحریم های رو به افزایش غرب و در راس آن آمریکا نسبت به ایران، به نظر می رسد که جایگزین کردن توپولف های ۱۵۴ برای سازمان هواپیمایی ایران کار چندان راحتی نخواهد بود.

معاون وزیر راه و ترابری پیش از این گفته بود که آزاد سازی نرخ بلیت هواپیماها باعث خواهد شد که نه تنها ناوگان توپولوف بلکه هواپیماهای غربی قدیمی نیز به سرعت از ناوگان هواپیمایی کشور خارج و با ناوگان مناسبی تعویض شود.

در عین حال این نگرانی وجود دارد که افزایش قیمت بلیط هواپیما در ایران ممکن است بر استقبال مردم از استفاده از هواپیما در سفرهای داخلی و خارجی تاثیر بگذارد.

آخرین حادثه مربوط به هواپیمای توپولف در ایران، بهمن ماه گذشته رخ داد. در این حادثه، هواپیمای توپولف شرکت هواپیمایی تابان با ۱۵۴ مسافر در فرودگاه مشهد دچار آتش سوزی شد.

تابستان سال گذشته هم یک هواپیمای توپولف متعلق به خطوط هوایی کاسپین در مسیر حرکت به سمت ارمنستان در شمال ایران سقوط کرد و تمام ۱۶۸ مسافر و خدمه آن کشته شدند.

حدود سه سال و نیم پیش، چرخ هواپیمای توپولف ۱۵۴ متعلق به خطوط هوایی ایران ایرتور پس از فرود در فرودگاه مشهد ترکید که به انحراف و آتش گرفتن هواپیما منجر شد. در این حادثه دست کم ۲۸ نفر کشته و ۶۹ نفر مصدوم یا دچار سوختگی شدند.

در سال ۲۰۰۶ میلادی هم یک هواپیمای مسافربری توپولف با ۱۷۰ مسافر در شرق اوکراین سقوط کرد.

در سال ۲۰۰۲ میلادی، دست کم دو حادثه هوایی برای هواپیماهای توپولف رخ داد؛ در یکی از آنها که ۱۲ فوریه در ایران رخ داد، بر اثر برخورد یک توپولف ۱۵۴ متعلق به ایران ایر به کوه هایی در غرب ایران، تمام ۱۱۷ نفر مسافر و خدمه آن کشته شدند.

اگرچه این نوع سوانح به نوع خاصی از هواپیماهای مورد استفاده در ناوگان هوایی کشوری منحصر نشده، اما در شمار قابل توجهی از سوانح مرگبار، هواپیماهای ساخت یا طراحی روسیه، از جمله توپولوف، مورد استفاده بوده است.

تحریم اقتصادی از سوی دولت آمریکا دلیل اصلی روی آوردن شرکت های هواپیمایی داخلی به خرید یا اجاره هواپیماهای روسی عنوان شده، هر چند منابع هواپیمایی آمریکایی تاکید داشته اند که تحریم اقتصادی ایران شامل تامین بسیاری از قطعات مورد نیاز هواپیماهای مسافربری ساخت آمریکا نشده است.

مطالب مرتبط