جمع آوری امضاء برای تذکر به احمدی نژاد در میان نمایندگان مجلس ایران

طرح حجاب و عفاف
Image caption با وجود گذشت بیش از سی سال از حجاب اجباری در ایران، هنوز "سختگیری ها" در زمینه "رعایت حجاب" مورد اختلاف جناح های سیاسی است

در ادامه واکنش به اظهارات محمود احمدی نژاد درباره طرح عفاف و حجاب، برخی از نمایندگان مجلس ایران در تلاشند تا با جمع آوری امضاء به رئیس جمهوری تذکر دهند.

محمد تقی رهبر، رئیس فراکسیون روحانیون مجلس ایران، روز چهارشنبه ۲۶ خرداد (۱۶ ژانویه) ضمن تأیید این خبر گفت که اماده است تا در این مورد با آقای احمدی نژاد مناظره کند.

طی چند روز گذشته برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس ایران با انتقاد از اظهارات تلویزیونی آقای احمدی نژاد درباره "برخورد با بدحجابی"، سخنان او را "مغایر معارف اسلامی" ارزیابی کرده اند.

آقای احمدی نژاد، در یک برنامه تلویزیونی در شامگاه یکشنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن) روش های برخورد با آنچه که بدحجابی در ایران نامیده می شود را نادرست خوانده و گفته بود که این برخوردها را قبول ندارد و تا جایی که بتواند با این موضوع برخورد و آن را کنترل خواهد کرد.

پیش تر، علی مطهری، از چهره های سرشناس اصولگرایان مجلس ایران، در واکنش به سخنان آقای احمدی نژاد گفته بود که این سخنان آقای احمدی نژاد مربوط به افکار اسفندیار رحیم مشائی (رئیس دفتر رئیس جموری ایران) است که "متاسفانه از زبان رئیس جمهوری" مطرح شده است.

'بی تفاوتی نسبت به ارزش های اسلامی'

حمید رضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و از چهره های سرشناس اصولگرایان نیز با انتقاد از سخنان آقای احمدی نژاد، اظهارات او را "بی تفاوتی نسبت به ارزش های اسلامی" ارزیابی کرده است.

آقای ترقی امروز (چهارشنبه ۲۶ خرداد) به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت: "دولت اسلامی نمی‌تواند خود را در رابطه با منکرات جامعه و اقدامات ضدارزش‌های اسلامی بی‌تفاوت جلوه دهد، زیرا بی‌تفاوتی در قبال این مسائل مربوط به دولت‌های سکولار است."

او همچنین برهم زدن سخنرانی نوه آیت الله خمینی در روز ۱۴ خرداد و حمله به دفاتر برخی از مراجع تقلید در قم را مورد انتقاد قرار داده و اقداماتی از این دست را مغایر با "مواضع رهبر" ایران دانسته است.

پلیس ایران در ماه های گذشته طرحی به نام "طرح جدید امنیت اخلاقی" را اجرا و در این راستا تعداد زیادی خودرو را توقیف و با افراد زیادی به عنوان "بدحجاب" و "مزاحم نوامیس" برخورد کرده است.

طرح "عفاف و حجاب"، از نخستین سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در دولت نهم اجرایی شد و وزارت کشور ستادی برای این کار تشکیل داده است.

در ماه های اخیر، نمایندگان مجلس ایران و برخی مراجع تقلید شیعه در قم و امامان جمعه از وضعیت پوشش زنان در ایران انتقاد کرده اند.

مطالب مرتبط