استاندار تهران: سخنان رئیس جمهوری ملاک اجرای طرح حجاب است

برخورد با حجاب
Image caption نحوه برخورد ماموران حکومتی با کسانی که "بدحجاب" نامیده می شوند در روزهای اخیر بحث انگیز بوده است

مرتضی تمدن، استاندار تهران اعلام کرد که گفته های اخیر رئیس جمهور ایران، ملاک اجرای طرح عفاف و حجاب است و سازمان های مربوطه حق ندارند سلیقه ای عمل کنند.

استاندارد تهران روز چهارشنبه ۲۶ خرداد (۱۶ژوئن) به خبرگزاری مهر گفت که طرح عفاف و حجاب در استان تهران بر اساس دستور رئیس جمهور اجرا می شود و "تمام دستگاه های مرتبط با طرح عفاف و حجاب ملزم هستند این طرح را طبق نظر شخص رئیس جمهور اجرا کرده و سلیقه ای عمل نکنند."

آقای تمدن با اشاره به اینکه دولت می خواهد در این مورد از پایه و در قالب فرهنگ سازی اقدام کنند، تاکید کرد: "هدف ما بگیر و ببند نیست."

این در حالی است که اظهارات محمود احمدی نژاد مبنی بر مخالفتش با نحوه برخورد با مساله "بد حجابی" که در شامگاه یکشنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن) از تلویزیون ایران پخش شد، انتقادات بسیاری از اصولگرایان و مقامات ایران را به دنبال داشت.

آقای احمدی نژاد گفته بود که روش های موجود در زمینه برخورد با "بدحجابی" را قبول ندارد و تا آنجایی که بتواند با این موضوع برخورد و آن را کنترل خواهد کرد.

پلیس ایران در ماه گذشته طرحی به نام "طرح جدید امنیت اخلاقی" را اجرا و در این راستا تعداد زیادی خودرو را توقیف و با افراد زیادی به عنوان "بدحجاب" و "مزاحم نوامیس" برخورد کرد.

طرح "عفاف و حجاب"، از نخستین سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در دولت نهم اجرایی شد و وزارت کشور ستادی برای این کار تشکیل داده است.

در ماه های اخیر، نمایندگان مجلس ایران و برخی مراجع تقلید شیعه در قم و امامان جمعه از وضعیت پوشش زنان در ایران انتقاد کرده بودند و از دولت خواسته بودند که با این موضوع برخورد کند.

مطالب مرتبط