وزارت امورخارجه ایران سفیر آلمان را احضار کرد

تصویر سردر وزارت اورخارجه ایران
Image caption وزرات امورخارجه ایران به "ضرب و شتم" یک زن ۵۵ ساله ایرانی توسط ماموران حفاظتی سفارت آلمان در تهران "شدیدا اعتراض" کرده است

وزارت امورخارجه ایران در اعتراض به "بی احترامی" کارمندان سفارت آلمان در تهران به یک زن ایرانی، سفیر این کشور را احضار کرد.

رامین مهمان پرست، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، روز سه شنبه اول تیر (۲۲ ژوئن) گفت: "اتفاقی که برای یک تبعه ایرانی در سفارت آلمان افتاد در دست پیگیری است و اجازه نمی دهیم کسی به اتباع ما بی احترامی کند."

آقای مهمان پرست در مورد چگونگی پیگیری این واقعه گفت: "هر اقدامی که این تبعه کشورمان در شکایت و اعتراض به این اقدام سفارت آلمان دنبال کند، با حمایت جدی ما مواجه می شود."

اداره کل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه ایران با احضار سفیر آلمان در تهران، اعتراض شدید دولت ایران را به او ابلاغ کرده است.

به گزارش خبرگزاری های رسمی ایران، سفیر آلمان در تهران با ابراز بی اطلاعی از واقعه مذکور، گفته است که موضوع "بی احترامی و ضرب و جرح" یک مراجعه کننده زن ایرانی به این سفارت خانه را با جدیت رسیدگی و نتیجه را به وزارت امورخارجه ایران اعلام خواهد کرد.

بنابر گزارش رسانه های رسمی ایران، یک زن ۵۵ ساله ایرانی روز دوشنبه ۳۱ خرداد (۲۱ ژوئن) در پی مراجعه به سفارت آلمان در تهران مورد ضرب و جرح ماموران حفاظتی این سفارتخانه قرار گرفته و به بیمارستان سینا در مرکز تهران راهی شده است.

روابط میان آلمان و ایران در چند سال اخیر و عمدتا بر سر مسائل حقوق بشری و مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ (که آلمان عضو آن است) دچار تنش شده است.

مطالب مرتبط