نگرانی از ارسال پیامک های تهدیدآمیز به داوطلبان کنکور در ایران

کنکور سراسری
Image caption در حالی که کمتر از یک هفته به زمان برگزاری کنکور باقیست، برخی داوطلبان، پیامک های تهدید آمیز دریافت کرده اند

"سازمان سنجش آموزش کشور"، متولی برگزاری آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه های ایران اعلام کرد که افرادی با ارسال پیامک های تهدید آمیز سعی دارند در آستانه کنکور، داوطلبان را مضطرب کنند.

این سازمان روز دوشنبه ۷ تیر (۲۸ ژوئن)، سه روز مانده به زمان برگزاری کنکور در اطلاعیه ای اعلام کرد که افرادی با ارسال پیامک به تلفن های همراه داوطلبان، قصد ایجاد "تشویش و اضطراب" را دارند.

محمد حسین سرور الدین، رئیس سازمان سنجش این اقدام را جرم بزرگی دانست و به خبرگزاری مهر گفت که عده ای برای اینکه از نظر سیاسی به مقاصد خود برسند حاضر می شوند یک و نیم میلیون جوان را مضطرب کنند.

به گفته آقای سرورالدین در این پیامک ها آمده است: "داوطلبانی که در جریان انتخابات و راهپیمایی های پس از انتخابات شرکت کرده اند در کنکور پذیرفته نمی شوند."

او از دستگاه قضایی خواست تا این موضوع را پیگیری کند و مرتکبین این عمل را متناسب با "تاثیر حرف های کذبشان" جریمه کند.

آقای سرور الدین متن پیامک های ارسال شده را "دروغ" خواند.

او ارسال کنندگان این پیامک ها را افرادی "سودجو، بی انصاف و بی دین" نامیده و گفته است: "از ارسال کنندگان این پیامک ها عاجزانه استدعا می کنم اگر حسن نیت دارند این چند روز را دست از خدمت بردارند و بعدا به خدمتشان ادامه دهند."

آزمون ورودی دانشگاه های ایران در روزهای ۱۰، ۱۱ و ۱۲ تیر ماه به صورت همزمان در سراسر این کشور برگزار می شود.

پیش از این نیز در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری، خبرهایی درباره برخی تلفن ها و پیامک های تهدید آمیز منتشر شده بود.

بر اساس گزارش ها از ایران، در این پیام ها خطاب به برخی افراد نوشته شده بود که در جریان تظاهرات و اعتراضات پس از انتخابات شناسایی شده اند و در صورت شرکت دوباره، بازداشت خواهند شد.

مطالب مرتبط