امارات حساب ۴۱ شخص حقیقی و حقوقی مرتبط با ایران را مسدود کرد

شورای امنیت
Image caption بانک مرکزی امارات محدودیت های اخیر را در راستای تحریم های اخیر شورای امنیت اعمال می کند

بانک مرکزی امارات متحده عربی به موسسات مالی این کشور دستور داده در پی تحریم های اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد، حساب های بانکی۴۱ شخص حقیقی و حقوقی متهم به ارتباط با برنامه های اتمی ایران را مسدود کنند.

روزنامه "امارات بیزنس" روز دوشنبه نوشت در این بخشنامه از کلیه بانک ها، موسسات سرمایه گذاری، صرافی ها و سایر سازمان های مالی خواسته است ارتباط خود را با افراد و شرکت هایی که نامشان در ضمیمه های قطعنامه ۱۹۲۹ سازمان ملل متحد آمده قطع کنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد سه هفته پیش دور چهارم تحریم های ایران را تصویب کرد و در آن افراد حقیقی و حقوقی بیشتری را به فهرست خود افزود.

در این فهرست نام چند شرکت وابسته به کشتیرانی جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران به چشم می خورد.

بانک مرکزی امارات متحده عربی خواستار دقت کامل موسسات مالی این کشور در ارتباطات خود با بانک هایی شده است که در ایران مستقر هستند و افزوده این موسسات در صورت هر نوع تردیدی باید با "واحد ضد پولشویی و موارد مشکوک" تماس بگیرند.

امارات متحده عربی یکی از متحدان آمریکا بشمار می رود اما روابط تجاری نزدیکی نیز با ایران دارد.

سال گذشته صادرات مجدد امارات متحده عربی به ایران با ۴/۸ درصد افزایش به ۵/۸ میلیارد دلار رسید.

مبدا اصلی این کالاها اروپا، آسیا و سایر نقاط جهان است که پس از ورود به امارات به ایران صادر می شود.

در همین حال لئون پانتا رئیس سازمان جاسوسی روز یکشنبه گفت این فشارها احتمالا تصمیم ایران برای دستیابی به توانایی هسته ای را تغییر نخواهد داد.

وی گفت ایران هم اکنون دارای اورانیم کافی برای تولید دو بمب اتمی است اما نخست باید با غنی سازی بیشتر غلظت آن را افزایش دهد.

روسیه نیز این مسئله را "نگران کننده" خوانده و گفته است اگر ایران این میزان اورانیم داشته باشد تنش های جهانی بیشتر خواهد شد.

ایران اتهام تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی را قویا رد می کند و می گوید تنها بدنبال استفاده از انرژی هسته ای است.

مطالب مرتبط