فرمانده پلیس ایران: تروریسم در فضای مجازی در حال شکل‌گیری است

اسماعیل احمدی مقدم
Image caption فرمانده پلیس ایران از آغاز مرحله دوم جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد

فرمانده کل پلیس ایران با هشدار نسبت گسترش فعالیت های تروریستی از طریق فضای مجازی در این کشور هشدار داد.

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم روز پنج شنبه ۱۰ تیر، در نخستین گردهمایی اساتید دانشگاهی همکار نیروی پلیس گفت که انجمن پادشاهی و گروه تندر نمونه هایی از "تروریسم مجازی" در ایران هستند.

سرتیپ احمدی مقدم روز گذشته "رصد کردن تهدیدهای آینده" را از جمله برنامه‌های پلیس در پنج سال آینده دانست و از تجهیز نیروی انتظامی به امکانات مورد نیاز در برابر این‌گونه تهدیدها خبر داد.

او با بیان اینکه حوادث پس از انتخابات "کودتای مجازی" بود، ادامه داد: "دشمنان با استفاده از فضای اینترنتی چنان جریانی به راه انداختند که مردم را نسبت به نظام و انقلاب دلسرد کنند".

در اعتراضات یک سال گذشته به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران، شبکه های مجازی مهمترین وسائل اطلاع رسانی همگانی بوده اند، اما اکثر رسانه های اینترنتی منتقد دولت در ایران فیلتر هستند و تعدادی از آن ها در مقاطعی توسط ارتش سایبری ایران هک شدند.

بسیج مجازی

هم زمان با اظهارات فرمانده پلیس، رئیس بسیج مستضعفین ایران هم در همایش فرماندهان رده‌های مقاومت بسیج، از راه اندازی شبکه بزرگ مجازی در حوزه سایبری در رده‌های مختلف نیروی مقاومت بسیج طی سال جاری خبر داد. آقای نقدی با اشاره به اینکه این شبکه امسال تا سطح پایگاههای مقاومت بسیج ایجاد و راه اندازی خواهد شد، گفت: "اعتبار لازم جهت اجرای این طرح اختصاص یافته است". رئیس بسیج با اشاره به تهیه و پخش فیلم‌هایی توسط "ایادی استکبار" که جایگاه بسیج را زیر سئوال می‌برند، گفت: "آن‌ها با پخش این فیلم‌ها در تلاش برای نشان دادن ضعف اسلام و بنیان‌های دینی ایران هستند و این در حالیست که از افزایش بصیرت ملت ایران غافلند".

برخورد با زنان خیابانی

رئیس پلیس ایران هم چنین در مراسمی که روز گذشته در آذربایجان شرقی برگزار شد مرحله بعدی جنگ نرم دشمن را اشاعه فرهنگ مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و ترویج "فساد و فحشا از طریق فیلم‌های مستهجن در جامعه" دانست.

او افزود: "افرادی که پارتی برگزار می‌کنند، مجالس عیاشی و کارهای غیراخلاقی انجام می‌دهند مروج فساد هستند و اگر کسانی برای ادامه آن اصرار کنند نیز دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند".

به گفته آقای احمدی‌مقدم "زنان خیابانی، مزاحمان نوامیس، افرادی که با ظاهر تحریک کننده به خیابان می‌آیند در اولویت تذکر و اصلاح هستند و انتظار مردم برخورد با آنهاست".

مطالب مرتبط