اظهارات متناقض درباره تامین سوخت هواپیماهای ایرانی

هواپیمای ایرانی در فرودگاه خارج از کشور
Image caption ایران می گوید منع تحویل سوخت هزینه پرواز را دو برابر می کند

مقام های هوانوردی آلمان، بریتانیا و امارات متحده عربی اظهارات مقام های ایران مبنی بر خودداری از تحویل سوخت به هواپیماهای مسافربری ایرانی در چارچوب تحريم های اعمال شده عليه ايران را رد کرده اند.

مهدی علیاری، دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی ایران روز دوشنبه به خبرگزاری دانشجويان ايران، ایسنا، گفته بود در پی تصویب قانون تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران، "فرودگاه های انگلیس، آلمان و امارات از سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی امتناع می کنند."

وزارت راه و ترابری آلمان در واکنش به سخنان مهدی علياری اعلام کرده است تحریم های اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد تحویل سوخت به هواپیماهای مسافربری ایران را ممنوع نمی کند.

اما این وزارتخانه از اظهار نظر در باره اینکه آیا شرکت های نفتی به ایران سوخت می دهند یا نه خودداری کرده است.

از سوی دیگر دفتر هواپیمایی ایران ایر در برلین گفته هیچ اختلالی در سوخت گیری هواپیماهای ایرانی در آلمان رخ نداده است.

محمد رضا رجبی مسئول این دفتر به خبرگزاری فرانسه گفت خبر خودداری فرودگاه های آلمان از تحویل سوخت به هواپیماهای ایرانی "صحیح نیست."

یک سخنگوی اداره هواپیمایی کشوری بریتانیا نیز به بی بی سی گفته است تحویل یا عدم تحویل سوخت به هواپیماهای مسافربری ایرانی به تصمیم شرکت های نفتی بستگی دارد نه این اداره.

یک سخنگوی شرکت فرودگاه های ابوظبی نيز اظهارات مقام های ایران را رد کرد و به خبرگزاری رویترز گفت همچنان به تامین بنزین هواپیماهای مسافربری ایرانی ادامه می دهد.

این شرکت مدیریت فرودگاه های شهرهای ابوظبی و العین در امارات متحده عربی را بر عهده دارد.

مسئولین فرودگاه بین المللی دبی نیز در گفتگو با خبرگزاری فرانسه ادعاهای ایران را رد کرده و گفته اند هواپیماهای مسافربری ایران کماکان از خدمات سوخت رسانی بهره مند هستند.

اما دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی ایران گفته است که خودداری فرودگاه های چند کشور از تحویل سوخت به هواپیماهای مسافربری ایرانی از روز پنجشنبه آغاز شده و عمدتا برای شرکت های ایران ایر و ماهان، که دارای پروازهای فراوان به اروپا هستند، مشکل ایجاد کرده است.

آقای علیاری گفت برای مقابله با این مساله، ناوگان هوایی ایران یا باید سوخت خود را تا حد امکان از داخل کشور تامین کند و یا در کشورهایی که آماده تحویل سوخت به آنها هستند توقف کنند و افزوده است که "این امر، هزینه های پرواز را به دو برابر افزایش می دهد."

وی وضع هر نوع تحریم علیه هواپیماهای غیرنظامی در مسیر پروازهای بین الملی را غیرقانونی و غیر قابل قبول دانسته است.

به گفته وی "حمل و نقل هوایی ذاتا فعالیتی بین المللی است و تمامی تحریم ها علیه ایران، حتی تحریم های شورای امنیت، با موازین بین المللی هوانوردی و اصول حقوق بشر مغایرت دارد چه رسد به تحریم های یک جانبه کشورها که به تسری فرا سرزمینی قوانین خود می پردازند و پشتوانه اجرای آن را اعمال زور اقتصادی قرار می دهند."

پیشتر، خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا متن گفت و گویی با کاظم جلالی، مخبر کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس را منتشر کرده بود. آقای جلالی نيز در اين گفت و گو هم فرودگاه های کشورهای بريتانيا، آلمان و امارات متحده عربی را متهم به عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی کرده بود.

گزارش فایننشال تایمز

همزمان نسخه آلمانی فایننشال تایمز در شماره روز سه شنبه خود گزارش داده است که شرکت عظیم نفتی بی پی قرارداد خود برای تامین سوخت مورد نیاز خطوط هوایی ایران را تجدید نکرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این گزارش شاید توضیح دهنده بیانیه مهدی علیاری، مقام ایرانی باشد که دوشنبه گفت بریتانیا، آلمان و امارات متحده عربی شروع به خودداری از تامین سوخت هواپیماهای مسافربری ایران کرده اند.

فایننشال تایمز گزارش داد که آن قرارداد در پایان ماه ژوئن منقضی شد، و آثار انقضای آن از حالا پدیدار شده است.

در این گزارش به حادثه ای اشاره شده که در آن یک هواپیمای ایران ایر به دلیل خودداری از سوختگیری آن در فرودگاه هامبورگ در شمال آلمان، مجبور به فرود در وین اتریش شده بود.

شرکت بی پی به فایننشال تایمز گفت: "ما در مورد قراردادهای انفرادی با یک خط هوایی اظهار نظر نمی کنیم.... اما ما در همه کشورهایی که در آنها فعالیت داریم به مقررات محلی در ارتباط با تحریم ها احترام می گذاریم."

کنگره آمریکا اخیرا با تصویب قانون تحریم های یکجانبه متعددی علیه ایران، فروش بنزین و سوخت هواپیما را به این کشور ممنوع کرد.

این تحریم ها به دنبال اقدامات اخیر شورای امنیت و اتحادیه اروپا و در واکنش به خودداری ایران از توقف غنی سازی اورانیم انجام می شود.

مطالب مرتبط