رانندگان تاکسی های تهران باید فقط رادیو گوش کنند

تاکسی های تهران
Image caption قانون حجاب و عفاف شامل راننده های تاکسی هم شد

مسئولان شهرداری تهران می گویند که رانندگان تاکسی در این شهر به هنگام حمل مسافر نباید از دستگاه های صوتی به غیر از رادیو استفاده کنند.

جعفر تشکری هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد اجرای طرح حجاب و عفاف در وسائل حمل و نقل عمومی گفت: "این که در قالب این طرح محدودیت های جدیدی برای رانندگان تعریف شده باشد وجود ندارد، زیرا استفاده از تصاویر، سی دی و نوارهای کاست در تاکسی ها از گذشته ممنوع بوده است".

آقای هاشمی در ادامه افزود: "درکنترل های نوبتی الزام رانندگان به رعایت این قوانین مورد توجه بازرسان است و اگر شکایتی شود، حتما با این دسته از رانندگان برخورد می شود".

مطابق قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح جامع گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تنها به برخوردهای پلیس محدود نمی شود بلکه مطابق آن برای بالا بردن "فرهنگ عفاف"، برای تعداد زیادی از سازمان ها و وزارتخانه ها تعیین تکلیف شده است.

در بخشی از این طرح، وزارت کار موظف شده است تا آموزش های لازم را در خصوص رعایت ضوابط اخلاقی و پوشش لباس و آرایش در محیط های کار به کارفرمایان ارائه دهد.

همچنین ادارات دولتی باید مبلمان اداری را بر اساس حفظ حدود حریم شرعی بین کارمندان زن و مرد طراحی کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اجرای طرح هایی در جهت رعایت حقوق شهروندی را از اولویت ها دانست و گفت: "تاکسی وسیله حمل و نقل نیمه عمومی و تا حدودی لوکس است و باید ویژگی های این وسیله لوکس را داشته باشد".

آقای تشکری با تاکید بر نوسازی شبکه های تاکسی، جمع آوری پیکان های فرسوده در شبکه تاکسیرانی را نمونه ای از رعایت حقوق مسافران دانست.

او همچنین به دوره های آموزشی رانندگان تاکسی در حوزه مشتری مداری اشاره کرد که در آن به مسائل اجتماعی، فرهنگی و گردشگری توجه شده است تا تنش میان مسافر و راننده به حداقل برسد.

مطالب مرتبط