احمد خاتمی: ایران جای خوانندگان لس آنجلسی نیست

احمد خاتمی
Image caption احمد خاتمی در نماز جمعه تهران بر اجرای احکام اسلامی تاکید کرد

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران با اشاره به سفر اخیر یکی از خوانندگان ایرانی به ایران، نسبت به تسامح و تساهل فرهنگی هشدار داد.

آقای خاتمی گفت:"این جا نظام جمهوری اسلامی است و جای خوانندگان لس آنجلسی نیست و معلوم نیست بعضی ها به کجا می روند".

ظاهرا اشاره سخنان نمازجمعه تهران به حبیب محبیان، یکی از خوانندگان موسیقی پاپ ایرانی است که چند ماه پیش به ایران بازگشت.

بازگشت آقای محبیان ابتدا در حد شایعه بود تا این که معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به خبرنگاران گفت که او برای تهیه سی دی و اجرای کنسرت، درخواست مجوز کرده است.

گفته می شود اسفندیار رحیم مشائی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران، در جریان سفرهایش به نیویورک با برخی خوانندگان ایرانی دیدار داشته و برای بازگشت به ایران با آن ها صحبت کرده است.

چندی پیش شنیده شد که نصرالله معین، خواننده ایرانی موسیقی پاپ نیز به ایران بازگشته است، اما او این خبر را تکذیب کرد.

احمد خاتمی با بیان این که مردم مشکلات اقتصادی را تحمل می‌کنند و مهلت می‌دهند که مسئولان اوضاع را بهتر کنند، گفت: "اما اگر ببینند دینشان در خطراست یا در رابطه با احکام دینی تساهل و تسامح صورت می‌گیرد، آرام نمی‌گیرند."

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به سالگرد قیام گوهرشاد مشهد علیه کشف حجاب، انقلاب اسلامی را حرکتی در جهت اجرای احکام دینی دانست و گفت: "هر دولتی که می خواهد با اسلام مخالفت کند، حجاب را ممنوع می کند و هر دولتی که به دنبال نزدیکی با دین اسلام است، بر حجاب تاکید می کند و تردیدی نیست که بی حجابی گسترده، برنامه ریزی شده است".

آقای خاتمی با بیان این که این نوع بدحجابی به کشف حجاب ختم خواهد شد، گفت: "انقلاب اسلامی نیز از همان جنسی است که مردم برای حجاب هزینه کرده اند تا احکام دین در همه عرصه‌ها اجرا شود. انتظار ما این است که در جامعه انگیزه بیشتری بر حفظ حجاب وجود داشته باشد".

در چند ماه اخیر بسیاری از مراجع مذهبی و مقامات دولتی ایران بر مبارزه با بی حجابی و بد حجابی تاکید کرده اند.

از اردیبهشت سال ۸۹ با اجرای طرح حجاب و عفاف، تلاش برای الزام شهروندان به حفظ پوشش اسلامی شدت بیشتری یافته است.

مطالب مرتبط