زمانبندی بازی های المپیک بحث انگیز شد

کمیته بین المللی المپیک در حال چانه زنی هایی با بوریس جانسون شهردار لندن درباره زمان برخی از رویدادهای المپیک 2012 است.

ماراتن و ورزش های سه گانه (دو، دوچرخه سواری و شنا) قرار است در روزهای کاری هفته (دوشنبه تا جمعه) انجام شود اما آقای جانسون می گوید که این موضوع می تواند باعث ایجاد اخلال در سیستم حمل و نقل عمومی و موجب مشکلاتی برای مردم شود.

او گفت بهتر است این مسابقات در روزهای آخر هفته که اکثر مردم سر کار نمی روند برگزار شود.

دنیس اسوالد از هماهنگ کنندگان این برنامه گفت کمیته بین المللی المپیک به دنبال یافتن بهترین راه حل است اما این کار نیاز به یک برنامه متعادل دارد.

آقای جانسون به بی بی سی گفت: "من معتقدم همه اهالی لندن می خواهند المپیکی را که در لندن برگزار می شود در زمانی تماشا کنند که فرصت آن را دارند. اگر ما بتوانیم رویدادهای بیشتری را در آخر هفته ها نسبت به روزهای کاری هفته که مردم در حال کار هستند، داشته باشیم خیلی بهتر است. و این آن چیزی است که من برایش بحث می کنم."

بازی های المپیک 2012 از روز جمعه 27 ژوئیه تا یکشنبه 12 اوت برگزار خواهد شد.

در این المپیک 46 رویداد ورزشی مختلف برای ده روز پایانی مسابقات برنامه ریزی شده اند. ده روزی که شامل دو تعطیلی آخر هفته خواهد بود.

آقای اسوالد گفت برگزارکنندگان مسابقات متوجه خواهند شد که ما به بعضی خیابان ها و مسیرها برای برگزاری مسابقات نیاز داریم و ما باید همه اینها را در کنار هم بگذاریم و بهترین راه حل را برایش پیدا کنیم."

او افزود: "ما همچنین احتیاج به برنامه های متعادل داریم. مخاطبان این بازی ها، نه تنها مردم محلی، بلکه مردم تمام دنیا هستند."