محسن آرمین با قرار وثیقه آزاد شد

محسن آرمین
Image caption محسن آرمین ۶۹ روز در بازداشت بود

محسن آرمین، عضو شورای مرکزی و سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، روز شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۹ (۲۴ ژوئیه ۲۰۱۰) و بعد از ۶۹ روز بازداشت، با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

محسن آرمین در طول مدت بازداشت فقط یک بار از حق ملاقات با خانواده بهرمند شده بود.

دادستان تهران بعد از بازداشت محسن آرمین، اتهام او را ارتکاب جرایمی علیه امنیت ملی عنوان کرد.

مهناز شریعتی، همسر محسن آرمین، نیز چند هفته پیش گفت که دادستان تهران در دیدار با او، دلیل اصلی بازداشت آقای آرمین را بیانیه های سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی عنوان کرده است.

محسن آرمین روز ۲۶ اردیبهشت و در نزدیکی منزلش بازداشت شد. ماموران امنیتی پیش از آن دو بار، یک بار بعد از انتخابات و یک بار بعد از حوادث روز عاشورا، برای بازداشت محسن آرمین به خانه او رفته بودند که هر دو بار او در خانه نبوده است.

Image caption محسن آرمین، بعد از آزادی، در کنار پدر و مادرش

محسن آرمین از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است که پیش از این نماینده مردم تهران در مجلس ششم و سردبیر دو هفته نامه توقیف شده عصر ما، ارگان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بوده است.

او در انتخابات مجلس ششم در شهر تهران، بعد از محمدرضا خاتمی، جمیله کدیور و علیرضا نوری یشترین آرا را آورد و به عنوان چهارمین نماینده مردم تهران وارد مجلس شد.

در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه سال گذشته در ایران تعدادی از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از جمله بهزاد نبوی، مصطفی تاج زاده، فیض الله عرب سرخی و ابوالفضل قدیانی بازداشت شدند که در حال حاضر همه آنها در مرخصی خارج از زندان به سر می برند.

مطالب مرتبط