'تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های بیمه برای حمایت از خطوط کشتیرانی ایران'

کشتیرانی
Image caption خطوط کشتیرانی ایران مورد هدف تحریم های جدید علیه برنامه هسته ای این کشور قرار گرفته است

ایران برای کم اثر کردن تحریم های جدید بین المللی علیه خود، طرح تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های بیمه برای حمایت از صنعت کشتیرانی این کشور را دنبال می‌کند.

محمد جواد فرشباف، رئیس کل بیمه مرکزی ایران امروز (پنجم مرداد - ۲۷ ژوئیه) گفت: "بیمه مرکزی درصدد ایجاد کنسرسیومی از شرکت های بیمه است به گونه ای که به صورت متحد صنعت کشتیرانی را تحت پوشش قرار دهد."

بازررسی برخی از کشتی های تجاری به مقصد ایران و وضع محدودیت های جدید برای صنعت کشتیرانی این کشور از جمله مفاد تحریم های جدید شورای امنیت سازمان ملل متحد و تحریم های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران است.

تحریم های جدید علیه صنعت کشتیرانی ایران منجر به آن شده است که بسیاری از شرکت های بزرگ بیمه جهان از جمله لویدز لندن، در ارایه خدمات بیمه ای به کشتی های ایرانی تجدید نظر کنند.

از طرف دیگر، خطوط کشتیرانی ایران نیز برای مقابله با این تحریم ها اقداماتی کردند که تشکیل شرکت های جدید در خارج از ایران و تغییر نام مالکان و تغییر نام کشتی ها از جمله این اقدامات است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز اخیرا در گزارشی به اقدامات خطوط کشتیرانی برای خنثی سازی تحریم های ایران اشاره کرده بود.

بر اساس این گزارش از ۱۲۳ کشتی خطوط کشتیرانی ایران که در فهرست سیاه آمریکا گنجانده شده بود، اکنون تنها ۴۶ کشتی به طور مشخص همچنان در مالکیت خطوط کشتیرانی ایران یا زیرمجموعه های آن هستند و ۷۳ کشتی دیگر اکنون تحت مالکیت یا کنترل شرکت هایی هستند که در فهرست سیاه آمریکا قرار ندارند.

اتهام کشتیرانی جمهوری اسلامی، مشارکت در حمل اسلحه و محموله های مرتبط با برنامه هسته ای است و بنابر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، دولت ها می توانند در صورتی که به محموله یک کشتی ایرانی شک کنند، آن را بازرسی کنند.

محدودیت هایی که برای کشتیرانی جمهوری اسلامی وضع شده به گونه ای است که به کشورها اجازه می دهد از تحویل سوخت یا خدمات دیگر به کشتی های ایرانی خودداری کنند.

قطعنامه شورای امنیت موارد دیگری نظیر فعالیت های سپاه پاسداران را در بر می گیرد، اما چون این موارد به نوعی در قطعنامه های پیشین نیز وجود داشت، واکنشی در داخل ایران ایجاد نکرد؛ در حالی که گنجاندن نام کشتیرانی جمهوری اسلامی در فهرست تحریم ها و در نظر گرفتن محدودیت هایی برای این شرکت، اعتراض دولت ایران را حتی بیشتر از اصل قطعنامه برانگیخت.

برای مثال، مجلس ایران طرح مقابله به مثل ایران را پیش کشید و قانونی تصویب کرد که اگر کشتی های ایرانی در آب های بین المللی بازرسی شوند ایران نیز مقابله به مثل خواهد کرد.

کشتیرانی ایران حدود دو سال پیش بعد از آنکه ابتدا آمریکا و بعد از آن بریتانیا محدودیت هایی را برای این شرکت دولتی در نظر گرفتند، راه هایی را برای دور زدن تحریم های یک جانبه یا چند جانبه پیدا کرد.

تغییر نام کشتی ها، استفاده از پرچم کشورهای مختلف، تغییر مالکان کشتی و مدیران آنها ترفندهایی بود که ایران به کار بست و این اقدامات، تحریم های وضع شده علیه این شرکت را بی اثر یا کم اثر کرد.

بسیاری از کارشناسان حمل و نقل و بیمه معتقدند که اقدامات ایران برای تغییر نام کشتی ها و موارد نظیر آن، غیرقانونی نیست و پیدا کردن هویت واقعی کشتی ها به راحتی از طریق جستجو در شبکه اینترنت امکان پذیر است و حتی می شود از این طریق فهمید که اسم جدید کشتی چیست، به کدام مقصد بار می برد و محموله اش حاوی چه چیزهایی است.

بنابر گزارش های منتشر شده، در حال حاضر تنها نزدیک به یک سوم از حدود ۱۲۰ کشتی ایرانی در مالکیت شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی است و بقیه تحت کنترل شرکت هایی قرار دارند که آمریکا آنها را تحریم نکرده است.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست