به روز شده:  17:12 گرينويچ - چهارشنبه 28 ژوئيه 2010 - 06 مرداد 1389

تحریم ایران

دور جدید تحریمها علیه ایران و فهرست گسترده اقلام تحریمی

مدیا پلیر

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

مردم ايران سي سال است که به شکلهاي گوناگون با تحريم دست به گريبان بوده اند و شايد حتي بشود گفت به آن عادت کرده اند. کمتر کالايي وجود دارد که در بازارهاي دنيا بشود پيدا کرد و در ايران نيافت. چه قانوني و چه غيرقانوني، اغلب، کالاهاي مورد نياز مردم به دستشان مي رسد. اما در دور جدید تحریمها قرار است برخی چیزها دیگر در بازار ایران پیدا نشود. کالاهایی که هم کاربرد نظامی دارند و هم غیر نظامی و البته اگر ایران هرچه سریعتر خود را با شرایط سازمان ملل متحد وفق ندهد این فهرست گسترده تر هم خواهد شد. نگین شیرآقایی به دنبال پاسخ این سوال رفته که این کالاها چه هستند و اگر به ایران نرسند زندگی مردم چه تغییری می کند.

کمتر کالايي وجود دارد که در بازارهاي دنيا بشود پيدا کرد و در ايران نيافت. چه قانوني و چه غيرقانوني، اغلب، کالاهاي مورد نياز مردم به دستشان مي رسد. اما در دور جدید تحریمها قرار است برخی چیزها دیگر در بازار ایران پیدا نشود. کالاهایی که هم کاربرد نظامی دارند و هم غیر نظامی و البته اگر ایران هرچه سریعتر خود را با شرایط سازمان ملل متحد وفق ندهد این فهرست گسترده تر هم خواهد شد. نگین شیرآقایی به دنبال پاسخ این سوال رفته که این کالاها چه هستند و اگر به ایران نرسند زندگی مردم چه تغییری می کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.