وقوع زمین لرزه در بخش هایی از خراسان

زلزله ای با قدرت پنج و هفت-دهم در مقیاس ریشتر بخش هایی از شرق ایران از جمله تربت حیدریه، مشهد، خواف و گناباد را به لرزه درآورده است.

خبرگزاری های ایران مرکز این زلزله که جمعه حدود ساعت شش بعد از ظهر به وقت محلی اتفاق افتاد را شهرستان تربت حیدریه اعلام کرده اند.

شبکه تلویزیونی پرس تی وی اعلام کرده است که تعداد زخمی های این حادثه افزایش یافته و به ۱۱۰ نفر رسیده است.

این شبکه به نقل از مقام های استانی می نویسد که ۱۰۰ تن از این افراد بطور سرپایی مداوا شده اند.

پیش از این، خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از علی اسماعیل ‌نژاد، رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه تربت حیدریه، گزارش می دهد که این زلزله حداقل ۳۰ زخمی در این شهر و روستاهای اطراف آن برجای گذاشته است.

به گفته این مقام محلی: "۲۰ واحد مسکونی در روستای "کاریزک" دولت‌آباد زاوه، ۴ واحد مسکونی در روستای فدرد کامه و یک واحد مسکونی نیز در داخل شهر تربت حیدریه به طور کامل تخریب شده است."

این در حالیست که خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گزارش داده است که کسی در زلزله تربت حیدریه کشته نشده است و مجروحان بطور سرپایی مداوا شده اند.

گفته می شود که این زلزله شهر کاشمر را نیز به لرزه درآورد، اما هنوز آماری از تلفات یا خسارت های احتمالی درآن اعلام نشده است.

جواد عرفانیان، مدیرکل مدیریت بحران استان خراسان رضوی، به ایسنا گفت که این زمین لرزه بخش‌هایی از خراسان جنوبی را هم لرزاند.