حمله افراد لباس شخصی به مهدی کروبی

مهدی کروبی
Image caption پسر آقای کروبی می گوید که "تندروها" می خواهند پدرش را حصر خانگی کنند

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت ایران که برای شرکت در یک مراسم ختم به مسجدی در مرکز تهران رفته بود، مورد حمله "لباس شخصی ها" قرار گرفت.

گزارش ها بیانگر استفاده از اسپری گاز اشک آور در جریان این حمله است.

به آقای کروبی در این حمله آسیبی وارد نشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی کروبی روز پنجشنبه ۱۴ مرداد (۵ اوت) برای شرکت در یک مجلس ختم به مسجد نور در میدان فاطمی تهران رفته بود.

این خبرگزاری نوشته بود که محافظان آقای کروبی در واکنش به تلاش گروهی از حاضران برای خارج کردن آقای کروبی از مسجد، "با استفاده از افشانه گاز اشک ‌آور و كشيدن سلاح" آنها را تهديد كردند.

اما حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی در گفت و گو با بی بی سی فارسی، با رد این ادعا گفت که این افراد لباس شخصی بودند که برای مقابله با افرادی که در حمایت از پدرش با آنها مقابله می کردند، دست به سلاح بردند.

حسین کروبی گفت: "وقتی متوجه شدند که حریف مردم نیستند و تعداد مردمی که همراه آقای کروبی هستند زیاد است، این دوستان حزب الله مجبور می شوند سلاح بکشند و گاز اشک آور بزنند."

آقای کروبی همچنین گفت که در جریان درگیری، تخم مرغی به سوی پدرش پرتاب شد که به یکی از محافظان برخورد کرد.

او همچنین با رد گزارش منتشر شده درباره تجمع افراد حاضر در مراسم ختم در خارج از مسجد و سر دادن شعار علیه آقای کروبی، گفت تعداد افراد لباس شخصی که در بیرون از مسجد شعار می دادند از ده نفر کمتر بود.

به گفته آقای کروبی این افراد شعارهایی مانند "مرگ بر ضدولایت فقیه" سر داده بودند.

حسین کروبی نامه مشترک مهدی کروبی و میرحسین موسوی خطاب به مراجع تقلید شیعه و انتقاد شدید پدرش از سپاه پاسداران و بسیج در مصاحبه ای که اخیرا منتشر شد را علت اصلی حمله به او در روز پنجشنبه عنوان کرد.

به گفته او، "تندروها" قصد دارند که با چنین حملاتی مانع از حضور پدرش در انظار عمومی شوند.

حسین کروبی گفت: "اینها می خواهند که آقای کروبی را حصر کنند تا از منزل بیرون نیاید. حکومت هم نمی خواهد هزینه این حصر را بدهد. می خواهند او را بترسانند تا احتیاط کند و در مراسم ختم و عروسی شرکت نکند. آقای کروبی هم مخصوصا در همه مراسم شرکت می کند."

مطالب مرتبط