هدی صابر با خانواده اش ملاقات کرد

هدی صابر
Image caption هدی صابر روزنامه نگار و فعال ملی- مذهبی از دوم مرداد ماه بازداشت شده است

خانواده هدی صابر، فعال ملی- مذهبی بازداشت شده در ایران، پس از نزدیک به ده روز بی خبری از او، در زندان اوین با او ملاقات کرده اند.

میزان خبر، وب سایت خبری نزدیک به نهضت آزادی ایران از ملاقات هدی صابر با خانواده اش در روز دوشنبه ۱۸ مرداد (۹ اوت) در زندان اوین خبر داد.

این سایت به نقل از خانواده آقای صابر نوشته است که او از روز گذشته یکشنبه ۱۷ مرداد، به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده و در کنار سایر بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات ایران است.

آقای صابر در روز شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۹ (۲۴ ژوئیه ۲۰۱۰) در خیابان بازداشت شده بود و سه روز پس از بازداشت فقط در تماس تلفنی کوتاهی به خانواده اش گفته بود که در قرنطینه زندان اوین به سر می برد.

پیش تر محمد شریف، وکیل مدافع آقای صابر، به بی بی سی فارسی گفت ظرف یک ماه اخیر تماس هایی برای معرفی آقای صابر به زندان گرفته شده بود، اما پلیس امنیت تهران و دایره اجرای احکام، بازداشت آقای صابر را تکذیب کرده بودند.

هدی صابر در پرونده بازداشت فعالان ملی – مذهبی در سال ۱۳۸۰ به چند سال حبس محکوم شده است.

محمد شریف به بی بی سی فارسی گفته بود که در اوایل تیر چند تماس تلفنی از طرف دایره اجرای احکام با پسر، همسر و خود آقای صابر گرفته شد و از او خواستند که آقای صابر خود را برای اجرای حکم به زندان معرفی کند.

به گفته آقای شریف در آخرین تماس که روز هشتم تیر ماه با خود آقای صابر گرفته شده، مامور مربوطه او را تهدید کرده است که جز تماس تلفنی راه های دیگری هم برای بازداشت او وجود دارد.

۱۵ فعال ملی - مذهبی (عزت‌الله سحابی، حبیب‌الله پیمان، محمد ملکی، رضا رئیس طوسی، محمد حسین رفیعی، محمد بسته نگار، تقی رحمانی، علیرضا رجایی، مسعود پدرام، سعید مدنی، مرتضی کاظمیان، محمود عمرانی، رضا علیجانی، محمد محمدی اردهالی و هدی صابر) پس از بازداشت گروهی در سال ۱۳۷۹ و تحمل ماه‌ها بازداشت، به تدریج در سال ۱۳۸۰ آزاد و پس از محاکمه، توسط دادگاه بدوی به حبس از ۴ سال تا ۱۰ سال محکوم شدند.

حکم اولیه از سال ۱۳۸۱ در دادگاه تجدیدنظر متوقف مانده بود، اما با احضار آقای صابر در ماه گذشته، به نظر می رسد اجرای این احکام بعد از سال ها به جریان افتاده است.

مطالب مرتبط