اکبر کرمی به شش سال حبس محکوم شد

تظاهرات
Image caption با وجود فعالیت های فعالان حقوق بشری برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران، احکام سنگینی برای این زندانیان صادر می شود.

اکبر کرمی از فعالان حقوق بشری شهر قم، بعد از گذشت هشت ماه بازداشت، به ۶ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و تبعید محکوم شد.

بنا به گزارش منابع خبری نزدیک به اصلاح طلبان، اکبر کرمی در دادگاهی که در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۸۹ برگزار شده است به اتهام توهین به رئیس جمهور و اعضای شورای نگهبان به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به دو سال حبس، تشویق به فساد و فحشا به تحمل یک سال حبس، با احتساب ایام قبلی بازداشت محکوم شد.

در این حکم، قاضی شعبه ۱۰۱ دادگاه انقلاب قم، آقای کرمی را به مدت پنج سال اقامت اجباری در شهرستان خورموج و لغو پروانه طبابت وی در این مدت محکوم کرده است.

پیش از این اکبر کرمی به اتهام توهین به مقام رهبری و تبلیغ علیه نظام، به سه سال حبس محکوم شده بود که محکومیت او در مجموع به شش سال حبس تبدیل می شود.

اکبر کرمی پزشک، نویسنده و فعال حقوق بشری، سوم آذر ماه ۱۳۸۸ پس از ورود نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد و در حدود هشت ماه بصورت بلاتکلیف در زندان بسر می برد.

در جریان نا آرامی های بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، صدها نفر دستگیر و روانه زندان ها شدند. تعداد زیادی از این افراد دادگاهی شده و به حبس های کوتاه یا طولانی مدت محکوم شده اند و عده ای از آنها ماه ها است که بلاتکلیف در بازداشت به سر می برند.

روز چهارشنبه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران، این کشور را آزادترین نظام سیاسی جهان دانست و گفته بود همه باید کمک کنند تا فضای لطیف آزادی اندیشه در ایران هر چه بیشتر گسترش و تعمیق یابد.

مطالب مرتبط