رحیم مشایی: از فیروزآبادی شکایت می‌کنم

رحیم مشایی
Image caption سخنان رحیم مشایی درباره مکتب ایرانی بازتاب های زیادی در بین اصولگرایان داشته است

اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران می گوید که از سرلشگر حسن فیروز آبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور شکایت خواهد کرد.

آقای مشایی، روز چهارشنبه ۲۰ مرداد (۱۱اوت) با اشاره به اتهاماتی که آقای فیروز آبادی به او وارد کرده بود، گفت: "ناچارم این اتهامات بد و موهن را از مسیر دستگاه قضائی، برای روشن شدن افکارعمومی پی گیری کنم".

سرلشگر فیروز آبادی روز سه شنبه ۱۹ مرداد (۱۰ اوت) گفته بود: "شخصی به اسم مشایی از مکتب ایران سخن گفته است، این یعنی حساب ما از کشورهای عربی جداست، این سخنان در جهت تجزیه کشورهای اسلامی و خنثی کننده حرف های امام و رهبری درباره اتحاد جهان اسلام است".

آقای فیروزآبادی تأکید کردن بر "مکتب ایران" را نفی "مکتب اسلام ناب محمدی" دانست و آن را "ادامه راه فتنه گران" خواند که به گفته او "جمهوری ایرانی را در برابر جمهوری اسلامی" قرار می دهند.

او گفت: "ورود تئوریسین ها و نظریه پردازان جنگ نرم و جاسوسان سیا به کشور را چه کسی اجازه داده است؟ وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی باید پاسخ گو باشند و قوه قضائیه باید رسیدگی کند".

سخنان آقای فیروزآبادی در اشاره به سخنان آقای رحیم مشائی و همایش ایرانیان خارج کشور است که هفته گذشته در تهران برگزار شد.

آقای رحیم مشایی در این همایش گفته بود که بر معرفی "مکتب ایران" به دنیا اصرار دارد.

او در تبیین نظر خود گفته بود: "از مکتب اسلام دریافت‌های متنوعی وجود دارد، اما دریافت ما از حقیقت ایران و حقیقت اسلام، مکتب ایران است و ما باید از این به بعد مکتب ایران را به دنیا معرفی کنیم".

حمایت دوباره رئیس جمهوری

در همین زمینه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، امروز چهارشنبه ۲۰ مرداد ( ۱۱ اوت) در پایان جلسه هیئت دولت با غیر عادی خواندن حساسیتی که بر روی رحیم مشایی وجود دارد، گفت: "من هم گفته ام که ایران یک مکتب است، یک فرهنگ متعالی و فراتر از جغرافیا و نژاد"

آقای احمدی نژاد ایران را آزادترین نظام سیاسی جهان دانست و گفت: "همه باید کمک کنند فضای لطیف آزادی اندیشه در ایران هر چه بیشتر گسترش و تعمیق یابد. اگر انتقادی هم از سخنان آقای مشایی و یا دیگران وجود دارد، می‌توانند وی را دعوت کنند و در فضای گفتگو و حتی مناظره، مباحث او را مورد نقد قرار دهند".

پیش از این بسیاری از چهره های شاخص جناح اصولگرا از جمله محمد یزدی، احمد خاتمی، حبیب الله عسگراولادی و احمد توکلی به نقد سخنان آقای مشایی پرداخته بودند.

محمد تقی مصباح یزدی که از مهم ترین حامیان محمود احمدی نژاد در میان روحانیان ایران محسوب می شود هم این اظهارات را "بی شرمانه" خوانده و گفته بود: "ما عهد اخوت با کسی نبسته ایم و اگر کسی از اسلام منحرف شود اول تذکر می دهیم و بعد بر او چوب خواهیم زد."

مطالب مرتبط