حمایت راجر واترز از اجرای نسخه ایرانی آهنگ 'آجر دیگری در دیوار'

راجر واترز
Image caption آقای واترز گفت این گروه در مبارزه با یک "رژیم سرکوبگر و خشن" نقش بازی می کند

راجر واترز بنیانگذار گروه پینک فلوید می گوید از اینکه به یک گروه ایرانی در کانادا اجازه داده است از آهنگ معروف "آجر دیگری در دیوار" برای اعتراض به حکومت ایران استفاده کند اصلا پشیمان نیست.

اخیرا یک گروه موسیقی در تورنتو به نام "بلرد ویژن" که دو برادر ایرانی خوانندگان آن هستند با بازنویسی آهنگ "آجر دیگری در دیوار" (Another Brick in the Wall) به بیان خشمی که گفته می شود بسیاری از جوانان علیه حکومت احساس می کنند پرداخت.

"بلرد ویژن" یک مصرع از آهنگ اصلی (آهای معلم، بچه ها را به حال خود بگذار) را به "آهای آیت الله، بچه ها را به حال خود بگذار" تغییر داده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس آقای واترز گفت او هنرمندانی را که از این آهنگ برای مقاومت در برابر همه انواع سرکوب استفاده می کنند تشویق می کند.

او در بیانیه ای گفت که به عقیده او گروه "بلرد ویژن" نقشی حیاتی "در مقاومت در برابر رژیمی که هم سرکوبگر و هم خشن است" بازی می کند.

آقای واترز اکنون برای انجام یک تور جهانی آماده می شود.

او در حالی که تمرین را برای دقایقی تعطیل کرده بود گفت: "من از مقاومت دانش آموزان در آفریقای جنوبی علیه آن رژیم سرکوبگر و خشن حمایت و آن را تشویق می کردم و همچنین از مقاومت بچه های فلسطینی در غزه و کرانه باختری در مقابل اشغال سرکوبگرانه و خشنی که تحمل می کنند حمایت کردم و آن را تشویق می کنم."

برادران ایرانی گروه "بلرد ویژن" به خاطر نگرانی درباره امنیت اقوام خود در ایران نام خانوادگی خود را فاش نمی کنند.

در ویدئوی آهنگ بازسازی شده پینک فلوید که توسط بابک پیامی ساخته شده تصاویری از حوادث پس از انتخابات سال گذشته ایران دیده می شود.

آن انتخابات که محمود احمدی نژاد در آن برنده اعلام شد اتهام تقلب گسترده از سوی گروه های بزرگی از مردم که در اعتراض به خیابان ها ریختند را به دنبال داشت.

این ویدئو تاکنون 247 هزار بار در یوتیوب تماشا شده است.

مطالب مرتبط