مصطفی تاج زاده به زندان اوین بازگشت

محسن آرمین، مصطفی تاج زاده، محسن صفایی فراهانی، فیض الله عرب سرخی و عبدالله رمضان زاده
Image caption صفایی فراهانی (وسط) چند روز پیش از تاج زاده با بدرقه دوستانش به اوین برگشت - عکس از صفحه فیس بوک محسن صفایی فراهانی

مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی که بعد از حدود ۹ ماه بازداشت از اسفند ماه سال ۸۸ در مرخصی بود، با تماس ماموران قضایی صبح روز یکشنبه ۲۴ مرداد به زندان اوین بازگشت.

چند روز پیش از این، متن شکایت مصطفی تاجزاده و شش فعال سیاسی اصلاح طلب دیگر (بهزاد نبوی، محسن صفایی فراهانی، محسن میردامادی، محسن امین زاده، فیض الله عرب سرخی و عبدالله رمضان زاده) از تعدادی از فرماندهان سپاه از جمله سردار مشفق، از فرماندهان قرارگاه ثارالله، منتشر شد و مصطفی تاجزاده سومین نفر از این جمع است که به زندان اوین فرا خوانده می شود.

پیش از این محسن امین زاده (در روز ۴ مرداد) و محسن صفایی فراهانی (در روز ۲۰ مرداد) با تمدید نشدن مرخصی هایشان به زندان اوین فرا خوانده شده بودند.

پریسا صفایی فراهانی، دختر محسن صفایی فراهانی، بعد از بازگشت پدرش به زندان به وب سایت های نزدیک به مخالفان در ایران گفته بود مقام های امنیتی در تماس با آقای صفایی فراهانی از او خواسته اند شکایتش علیه مقام های سپاه را پس بگیرد و یا به زندان بازگرددکه آقای صفایی فراهانی بازگشت به زندان را انتخاب کرده است.

احضار محسن امین زاده به زندان نیز پیش از انتشار متن شکایت این هفت فعال سیاسی اصلاح طلب از مقام های سپاه بود، اما وب سایت کلمه، از وب سایت های نزدیک به میرحسین موسوی، خبر داده که احضار آقای امین زاده نیز بعد از تقدیم این شکایت به قوه قضائیه و در ارتباط با همین مسئله بوده است.

تعداد زیادی از فعالان سیاسی اصلاح طلب که در روزهای اول بعد از انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت شده بودند، بعد از چند ماه بازداشت در روزهای پایانی سال ۱۳۸۸ به مرخصی آمدند.

در بیشتر موارد، مرخصی این افراد مرتبا تمدید می شود و آنها علی رغم صدور حکم، که بعضا به تایید دادگاه تجدیدنظر هم رسیده است، بیرون از زندان می مانند.

با بازگشت این سه فعال اصلاح طلب به زندان به نظر می رسد شرط تلویحی تمدید این مرخصی ها خودداری این افراد از فعالیت سیاسی است.

مطالب مرتبط