بهشت زهرا سه طبقه می شود

قبرستان بهشت زهرا
Image caption گورستان بهشت زهرا در جنوب شهر تهران واقع شده است

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران از تصمیم این سازمان برای سه طبقه کردن قبور این قبرستان خبر داد.

اسد فاضل، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا، روز سه شنبه ۲۶ مرداد (۱۷ اوت) گفت: "در حال حاضر متوفیان در قبور سه طبقه دفن می شوند و بازماندگان می توانند دو طبقه بالای قبر را خریداری کنند."

آقای فاضل همچنین به خبرگزاری فارس گفته است که در صورت خریداری نشدن طبقه های بالایی قبور جدید توسط بازماندگان متوفی، افراد دیگر می توانند آنها را خریداری کنند.

او درباره قبرهایی که عمر آنها از سی سال گذشته است نیز گفت که با اجازه اقوام درگذشتگان، مزار آنها به قبرهای سه طبقه تبدیل و به بستگان درجه اول درگذشتگان واگذار خواهد شد.

قبرستان بهشت زهرا در جنوب تهران واقع شده است و هم اکنون بیش از یک میلیون آرامگاه در آن قرار دارد به طوری که بازدید های پایان هفته بازماندگان از این محل معمولا با ترافیک پرحجم و محدودیت های رفت و آمد روبرو است.

تاریخچه احداث این گورستان به بیش از ۴۰ سال پیش باز می گردد و از آن هنگام تا کنون نزدیک به یک میلیون و سیصد هزار نفر در این محل دفن شده اند.

طی سالهای اخیر، شهرداری تهران برای مقابله با محدودیت فضا در بهشت زهرا تهران، از طرح احداث قبرستان های دیگر در اطراف تهران خبر داده است.

کمک به مدیریت بحران در هنگام حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی نیز از دیگر دلایل احداث قبرستان‌های جدید در اطراف تهران اعلام شده است.