توسعه جاده هراز به قرارگاه خاتم الانبیاء سپرده شد

جاده هراز
Image caption آمار تلفات در جاده های ایران بسیار بالا است

اجرای بخشی از عملیات توسعه محور هراز در استان مازندران، به قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران سپرده شد.

به گزارش روابط عمومی استان مازندران، محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور با تقاضای علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران برای اجرایی شدن تفاهم نامه بین وزارت راه و ترابری و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای ساخت بخش های باقیمانده محور هراز موافقت کرده است.

جاده هراز، یکی از چهار محور ارتباطی تهران به شمال ایران است که آمار تصادفات جاده ای در آن بسیار بالاست.

بر اساس این تفاهم نامه، گسترش جاده هراز و هم چنین احداث تونل سیاه بیشه در جاده چالوس به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شده است.

زمان اجرای پروژه ۲۰ ماه و هزینه اجرای آن ۱۲۴ میلیارد تومان یپش بینی شده است.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، پس از آغاز ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، فعالیت های خود را در حوزه های مختلف گسترش داده و توانسته پروژه های بسیاری را با کمک دولت در دست بگیرد.

برخی مخالفان معتقدند که حضور گسترده سپاه در فعالیت های اقتصادی و عمرانی، می تواند پیمانکاران داخلی و شرکت های خصوصی ایران را که در اجرای برنامه های عمرانی محدود و کوچکتر مشارکت دارند با مشکل مواجه کند، اما سرلشکر رحیم صفوی فرمانده وقت سپاه پاسداران چهار سال پیش در زمان امضای قرارداد خط لوله انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر در پاسخ به انتقادها گفته بود: "ما تاجر نیستیم و اگر درآمدی هم حاصل شود در جهت دفاع از مملکت است".

در آخرین قراردادی که وزارت نفت طی آن 21 میلیارد دلار پروژه میدان گاز را به شرکت های داخلی واگذار کرد، سهم عمده به شرکت خاتم الانبیا رسید.

مطالب مرتبط