به روز شده:  17:12 گرينويچ - دوشنبه 23 اوت 2010 - 01 شهریور 1389

جامعه ایران

ممنوعیت چاپ آگهی خرید و فروش حیوانات خانگی در ایران

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

چاپ و انتشار آگهی های مربوط به نگهداری، خرید و فروش، و غذای حیوانات خانگی ممنوع شد.

علیرضا کریمی، مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دلیل این ممنوعیت را "استفتاء" از یکی از مراجع تقلید ذکر کرد.

آقای کریمی گفت بر اساس استفتایی که از دفتر آیت الله مکارم شیرازی صورت گرفته، "چاپ و انتشار آگهی های مربوط به نگهداری، خرید و فروش ، غذای حیوانات خانگی و فروشگاه انواع لوازم حیوانات خانگی به ویژه سگ و گربه در آگهی نامه ها و سایر رسانه ها شرعاً دارای اشکال و ممنوع است."

علیرضا کریمی با استناد به بند الف ماده ۱۲ آیین نامه فعالیت های تبلیغاتی گفته است که "رسانه های مختلف از پذیرش، چاپ و انتشار آگهی های فوق الذکر خودداری نمایند."

اظهارات آقای کریمی در پایگاه دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد منتشر شده است.

ماده ۱۲ آیین نامه فعالیت های تبلیغاتی، به قوانین مربوط به سازمان‌های‌ تبلیغاتی‌ و مؤسسات‌ انتشار دهنده‌ آگهی‌ در تنظیم‌ آگهی‌های‌ تبلیغاتی‌ اشاره می کند.

در بند الف ماده ۱۲ آیین نامه فعالیت های تبلیغاتی آمده: "آگهی های‌ تبلیغاتی‌ باید با موازین‌ شرعی‌ و قانونی‌ کشور منطبق‌ باشند."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.