انتقاد از 'دیدار گزینشی' با احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد
Image caption آقای احمدی نژاد گفت که هنوز غارتگران و براندازان مجازات نشده اند

یک خبرگزاری حامی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، دیدار او با گروهی از دانشجویان را "گزینشی" خواند و از اسفندیار رحیم مشایی به عنوان عامل "مهندسی" این دیدار نام برد.

خبرگزاری فارس روز سه شنبه دوم شهریور (۲۴ اوت)، ساعاتی پیش از دیدار آقای احمدی نژاد با گروهی از دانشجویان، با انتشار گزارشی از "دعوت گزینشی از برخی دانشجویان و نادیده گرفتن اتحادیه های دانشجویی" انتقاد کرد.

در این گزارش آمده است: " فعالان دانشجویی معتقدند اطرافیان رئیس جمهوری و به خصوص مسئولان دفتر او عامل اصلی دعوت گزینشی برخی دانشجویان برای حضور در این جلسه هستند."

خبرگزاری فارس از اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر آقای احمدی نژاد، به عنوان عامل اصلی مهندسی این دیدار نام برده است و نوشته است: "دانشجویان معتقدند که احیانا این اقدام اطرافیان رئیس جمهوری برای عدم مطرح شدن انتقادات دانشجویی به رفتار و گفتار و نگرش هایشان صورت گرفته است."

یک روز پیش آقای احمدی نژاد، درحکمی با تقدیر از "دانش، شایستگی ها و تجارب" آقای مشایی او را به سمت فرستاده ویژه رئیس جمهوری در امور خاورمیانه منصوب کرد.

به تازگی اظهارات آقای رحیم مشایی درباره ماهیت ایران و اسلام به شدت بحث انگیز شده بود و انتقادات تند گروه های اصولگرا را به دنبال داشت.

'هنوز بر اندازان فعال هستند'

از سوی دیگر آقای احمدی نژاد در دیدار روز سه شنبه اش با گروهی از دانشجویان تاکید کرد که هنوز مبارزه با فساد تمام نشده غارتگران و براندازان مجازات نشده اند و مشغول فعالیت هستند.

او در بخش دیگری از سخنرانی اش گفت: "در حالیکه هنوز فتنه گران به فعالیت خود ادامه می دهند، عده ای چنین تصور می کنند که کار آنان (فتنه گران) تمام شده است و باید دولت و احمدی نژاد را مورد هجمه قرار دهند."

آقای احمدی نژاد با اشاره به اینکه گروهی "بدون توجه به مهم ترین مسائل کشور در زمین دشمن بازی می کنند" گفت: "امروز بزرگترین اتفاق در عرصه اقتصاد و فرهنگ کشورمان در حال وقوع است و قرار است مبانی انقلاب تغییر کند."

مقامات دولتی ایران هواداران جنبش اعتراضی که در پی انتخابات جنجالی دهمین دوره ریاست جمهوری در این کشور بر پا شده است را "عوامل فتنه" می نامند.

مطالب مرتبط