موسوی طرفداران دولت را به تفرقه افکنی متهم کرد

میر حسین موسوی
Image caption میر حسین موسوی: امروزه زندان های ما از فرزندان مبارز و آزادیخواه این کشور پر شده است

میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت ایران، برخی از طرفداران محمود احمدی نژاد را "تفرقه افکن" و "نفرت پراکن" توصیف کرده و "جنبش سبز" مردم معترض را عامل اتحاد گروه های مختلف ایرانی اعلام کرده است.

وب سایت کلمه که بیانیه های میرحسین موسوی را منتشر می کند، از قول وی نوشته است: "گرچه عده ای که نفع خود را در تفرقه و شقه شقه کردن مردم می دانند با پرونده سازی و اقداماتی گسترده به نام مبارزه با جنگ نرم نفرت پراکنی را ادامه می دهند و جریان های ناسالمی که امروز گاهی در فضای مجازی می بینیم که مقدسات را به سخره می گیرند، ریشه در این میلیاردها تومانی دارد که به عنوان جنگ سایبری و لشگر سایبری هزینه می شود".

به گزارش کلمه، آقای موسوی این سخنان را سه شنبه در دیدار با گروهی از فرزندان "ایثارگران" (کسانی که در جنگ ایران و عراق جنگیدند) بیان کرده است.

آن طور که کلمه گزارش می دهد، میر حسین موسوی جریان طرفدار دولت را متهم کرده است که رسانه ملی (صدا و سیما) را به یک رسانه تفرقه افکن تبدیل کرده است.

این در حالیست که بعضی از طرفداران دولت، آخرین نخست وزیر ایران را یکی از سران "فتنه" ای می دانند که به گفته آنها پس از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۸۸ به راه افتاد و خواهان دستگیری و محاکمه وی شده اند.

میرحسین موسوی در تازه ترین اظهاراتش گفت: "آنها می خواهند ....فضای مجازی برآمده از جنبش سبز را با ویروس های خود آلوده کنند تا اعتماد ملت اسلامی ما از این پنجره زیبای باز شده سلب شود ولی این توطئه نیز نتیجه عکس خواهد داد."

طرفداران محمود احمدی نژاد به ویژه مقام های سپاه پاسداران طی ماه های گذشته بر مبارزه با آنچه جنگ نرم دشمنان علیه نظام دانسته اند، تاکید کرده اند.

به عنوان نمونه، در برخی از استان های ایران از جمله اصفهان و زنجان "قرارگاه های" مبارزه با جنگ نرم تاسیس شده است. گروهی که خود را ارتش سایبری ایران می خواند نیز ده ها وب سایت مخالفان را هک کرده است.

میر حسین موسوی همین طور "جنبش سبز" معترضان را فراهم کننده زمینه آشتی ملی توصیف کرده است.

به گزارش کلمه وی گفته است: "تشکل های سیاسی که با سیاست های غلط از هم جدا شده بودند، به تدریج به هم نزدیکتر می شوند، با هم مذاکره می کنند و بر سر یک سفره می نشینند. آنچه نقطه وصل آنها با یکدیگر است تلاش برای آزادی، عدالت و تفاهم بر سر پاسداری از حقوق ملت است. مرزهای خودی و ناخودی به تدریج کمرنگ می شود و به جای آن تعامل و گفت و گو می نشیند."

کلمه می نویسد که آقای موسوی از اینکه جمهوری اسلامی "دچار جمود، فساد و ظلم شده" ابراز تاسف کرده و گفته است: "نظام هم اکنون نمی تواند متناسب با تغییرات جهانی و تغییرات داخلی تحول لازم را در خود ایجاد کند."

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست