ایجاد خط ویژه دوچرخه سواری در خیابان‌های تهران

دوچرخه
Image caption شهرداری تهران در صدد اختصاص خطوط ویژه دوچرخه سواری در مناطق مختلف پایتخت است

جعفر تشکری هاشمی، معاون ترافیک شهرداری تهران، از اختصاص محدوده ویژه دوچرخه سواری در تمامی مناطق بیست و دو گانه تهران خبر داد.

آفای تشکری، روز چهارشنبه سوم شهریور (۲۵ اوت) به خبرگزاری ایسنا گفت: "اهمیت دوچرخه‌سواری به عنوان یک وسیله حمل و نقل پاک و ارزان و نیاز جامعه ماشینی به تحرک و فعالیت‌های جسمانی، ضرورت ایجاد خطوط ویژه دوچرخه را به عنوان یک مطالبه از سوی مردم مطرح کرده است."

معاون ترافیک شهرداری تهران همچنین درباره چگونگی احداث این خطوط گفت: "اداره‌ای در معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با عنوان اداره توسعه حمل و نقل غیرموتوری برای مدیریت امور دوچرخه و افراد پیاده در سطح شهر ایجاد شده که کلیه طرح‌های مطالعاتی، برنامه‌ریزی‌ و اجرایی خطوط ویژه دوچرخه سواران را پیگیری کند."

او همچنین از امکان مشارکت بخش غیردولتی در احداث و مدیریت خطوط ویژه دوچرخه در تهران خبر داد و گغت که بخش خصوصی می تواند در این زمینه با شهرداری تهران همکاری کند.

شهر تهران با جمعیتی بیش از هفت میلیون نفر که در طی روز تردد کنندگان خیابان های آن با حضور کارگران و کارمندان مهاجر اطراف آن، به بیش از ده میلیون نفر نیز می رسد، از جمله پایتخت های بزرگ جهان است که از آلودگی هوا و کندی ترافیک شهری رنج می برد.

راه اندازی خطوط جدید قطار زیرزمینی (مترو)، گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی و تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه سبز (دوچرخه) و اتوبوس، از جمله اقداماتی است که شهرداری تهران برای روان شدن ترافیک و کاهش میزان آلاینده های هوای تهران انجام داده است.

اگرچه نبود پارکینگ های ویژه دوچرخه و عدم امکان حمل دوچرخه با وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس و مترو، در کنار محدودیت های زنان برای دوچرخه سواری در اماکن عمومی، ممکن است فراگیر شدن فرهنگ دوچرخه سواری به عنوان یک وسیله نقلیه در تهران را به تاخیر بیندازد.

مطالب مرتبط