نگرانی همسر تاج زاده از سلامت او

Image caption مصطفی تاج زاده از مقام های ارشد وزارت کشور در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی بود

فخرالسادات محتشمی پور همسر مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، نسبت به وضعیت این فعال سیاسی زندانی ابراز نگرانی کرده است.

مصطفی تاج زاده که پس از حدود نه ماه بازداشت از اسفند ماه سال ۸۸ در مرخصی بود، یکشنبه ۲۴ مرداد در پی تماس ماموران قضایی به زندان اوین بازگردانده شد.

فخرالسادات محتشمی پور تاکنون چند نامه سرگشاده خطاب به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران نوشته و خواهان روشن شدن وضع همسرش شده است.

او در دهمین نامه خود به عباس جعفری دولت آبادی می گوید: "من شما را خطاب قرار می دهم آقای دادستان: همسرم را کجا برده اید؟ با او چه می کنید؟ چرا به بند عمومی منتقل نشده ؟ چرا با ما تماس نمی گیرد؟ چرا به درخواست ملاقات که وکیلش داده وقعی نمی نهید؟"

خانم محتشمی پور چهارشنبه در مصاحبه با تلویزیون بی بی سی فارسی گفت همسرش طی یازده روز گذشته اجازه تماس تلفنی با خانواده اش را نداشته و به بند عمومی زندان منتقل نشده است.

او گفت که رئیس قوه قضائیه و دادستان تهران به نامه های او پاسخی نداده اند و گفت که اگر در این رابطه پاسخی داده نشود، نشان دهنده این است که احتمالا همسرش تحت فشارهایی قرار دارد که در دوره اول بازداشت بر وی اعمال شده بود.

مصطفی تاج زاده و شش فعال سیاسی اصلاح طلب (بهزاد نبوی، محسن صفایی فراهانی، محسن میردامادی، محسن امین زاده، فیض الله عرب سرخی و عبدالله رمضان زاده) اخیرا از تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران از جمله سردار مشفق، از فرماندهان قرارگاه ثارالله، شکایت کرده اند و مصطفی تاج زاده سومین نفر از این جمع است که به زندان اوین فرا خوانده می شود.

فخرالسادات محتشمی پور در نامه اش می نویسد: " من باید بدانم همسرم کجاست؟ در کدام بند امنیتی یا سیاسی ؟ نکند باز هم دست این برادرهای سپاه است؟"

پیشتر، محسن امین زاده (در روز ۴ مرداد) و محسن صفایی فراهانی (در روز ۲۰ مرداد) هم با تمدید نشدن مرخصی هایشان به زندان اوین فرا خوانده شده بودند.

پریسا صفایی فراهانی، دختر محسن صفایی فراهانی، بعد از بازگشت پدرش به زندان به وب سایت های نزدیک به مخالفان در ایران گفته بود مقام های امنیتی در تماس با آقای صفایی فراهانی از او خواسته اند شکایتش علیه مقام های سپاه را پس بگیرد و یا به زندان بازگردد که آقای صفایی فراهانی بازگشت به زندان را انتخاب کرده است.

احضار محسن امین زاده به زندان نیز پیش از انتشار متن شکایت این هفت فعال سیاسی اصلاح طلب از مقام های سپاه بود، اما وب سایت کلمه، از وب سایت های نزدیک به میرحسین موسوی، خبر داده که احضار آقای امین زاده نیز بعد از تقدیم این شکایت به قوه قضائیه و در ارتباط با همین مسئله بوده است.

مطالب مرتبط