خروج هواپیمای آسمان از باند فرودگاه تبریز

سانحه هوایی در تبریز
Image caption هواپیمای فوکر خارج شده از باند فرودگاه در تبریز

منابع خبری از ایران گزارش می دهند که یک هواپیمای فوکر ۱۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان در مسیر تهران به تبریز، هنگام نشستن در فرودگاه تبریز دچار سانحه و از باند خارج شده است.

خبرگزاری رسمی دولت ایران گزارش داده است که بر اثر این سانحه دو نفر از ۱۰۳ مسافر هواپیما دچار جراحت سطحی شدند.

حدود ساعت ۱۰ شب پنجشنبه، چهارم شهریورماه ۱۳۸۹ با توجه به لغزندگی باند فرودگاه بر اثر بارش شدید باران در شهر تبریز، این هواپیما در لحظه نشستن از باند فرودگاه خارج شده و ظاهرا پس از برخورد با یک کانال که در کنار باند قرار داشته، یکی از لاستیک هایش ترکیده است.

یکی از مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان در گفتگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا گفته است با توجه به شدت بارندگی در تبریز و جمع شدن آب در سطح باند فرودگاه، خلبان با "تبحر" خود موفق شده تا از بروز حادثه ای شدیدتر جلوگیری کند.

این مسئول شرکت هواپیمایی آسمان به خبرنگاران گفته است که عامل ترکیدن لاستیک این هواپیما پس از خروج از باند، برخورد با کانالی بوده که در مجاورت باند ساخته شده، اما ظاهرا خلبان از وجود این کانال بی خبر بوده است.

خبرگزاری ایلنا به نقل از این مسئول شرکت آسمان نوشت: "هیچ کس از وجود کانال در کنار باند خبر نداشته است. از مسئولان فرودگاه تبریز این سئوال پرسیده خواهد شد که حفر کانال در کنار باند فرودگاه به چه دلیلی انجام گرفته است".

بعضی از شاهدان به خبرگزاری ایلنا گفته اند که دماغه این هواپیما پس از ترکیدن لاستیک چرخ آسیب دیده است.

گفته می شود که این هواپیما به تازگی تعمیر شده بود و بنابراین بروز سانحه برای آن سئوالاتی را در ذهن کارشناسان به وجود آورده است.

علیرضا منادی، نماینده مردم تبریز در مجلس که خود در میان مسافران این هواپیما بود، در مورد این حادثه به خبرگزاری فارس گفت: "فرودگاه تبریز در حادثه دیشب نمره صفر گرفت".

این در حالی است که روز پنجشنبه دو فروند هواپیمای دیگر ایران که از تهران عازم آلمان و سوئد بوده اند، به فاصله چند ساعت در فرودگاه آتاتورک استانبول مجبور به فرود اضطراری شدند. گفته می شود که نقص فنی علت فرود این دو هواپیما بوده است.

فرسودگی هواپیماها در ایران موجب شده که طی سال های اخیر چند سانحه هوایی مرگبار در این کشور اتفاق بیفتد.

بسیاری از مسئولان ایرانی بروز این نوع نقص های فنی در هواپیماهای این کشور را ناشی از تحریم های آمریکا علیه ایران می دانند.

تحریم‌های آمریکا بعد از انقلاب‌ ۱۹۷۹ میلادی آغاز شده و بر اساس آن ایران نمی تواند هواپیماهایی را که بیش از ۱۰ درصد قطعات تشکیل دهنده آنها آمریکایی باشد خریداری کند، حتی اگر این هواپیماها در کشورهای دیگر ساخته شود.

مطالب مرتبط