محکومیت قربان بهزادیان نژاد، رئیس ستاد موسوی، به ۵ سال حبس

قربان بهزادیان نژاد
Image caption بهزادیان ناد چهره ای سیاسی نیست و بیشتر پیشینه دانشگاهی دارد

قربان بهزادیان نژاد، رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس تعزیری و یکصد هزار تومان جزای نقدی محکوم شد.

آقای بهزادیان نژاد یکی از نزدیکان و مشاوران میرحسین موسوی است که در موج بازداشت های بعد از عاشورای سال ۸۸ و در روز ۷ دی ماه بازداشت شد و از آن زمان با قرار بازداشت موقت در زندان بوده است.

دادگاه آقای بهزادیان نژاد ۳۰ مرداد ۱۳۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و به گزارش وب سایت کلمه، حکم او روز سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۸۹ در زندان به او ابلاغ شده است.

قربان بهزادیان نژاد در حکم دادگاه به جرم "اقدام علیه امنیت ملی" به ۵ سال حبس تعزیری و به جرم توهین به رئیس جمهور به یکصد هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

قربان بهزادیان نژاد رئیس موسسه تحقیقات و توسعه علوم انسانی و نیز رئیس موسسه مطالعات فرهنگ و تمدن ایران زمین است.

او همچنین تا زمان بازداشت، استاد و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران بود که بعد از بازداشت و به درخواست رئیس این دانشگاه از دانشگاه تربیت مدرس اخراج شد.

آقای بهزادیان نژاد از این تصمیم به دیوان عدالت اداری شکایت کرد، اما چند روز پیش روزنامه رسالت گزارش داد که دیوان عدالت اداری این شکایت را وارد ندانسته و حکم اخراج او را تایید کرده است.

مطالب مرتبط