استقلال نبرد با سپاهان را برد

Image caption هر سه گل نیمه اول را استقلال زد

استقلال تهران در دیداری جذاب و پرگل سپاهان اصفهان را ۴ بر ۳ در ورزشگاه آزادی شکست داد. آبی پوشان در حالی این بازی را با حداقل اختلاف بردند که در نیمه اول با سه گل از حریف پیش بودند.

تقابل استقلال و سپاهان در هفته هفتم لیگ برتر آنقدر حساس بود که برای اولین بار در فصل جدید بیش از هفتاد هزار تماشاگر را به ورزشگاه آزادی کشاند.

در این دیدار امیر قلعه نویی در سال دوم سرمربیگری در سپاهان، برای نخستین بار در آزادی مقابل هواداران آبی روی نیمکت تیم اصفهانی نشست و خسرو حیدری، هاشم بیک زاده و رضا عنایتی برای اولین بار در ترکیب سپاهان برابر تیم سابق خود بازی کردند.

رویارویی دو تیم در زمین مسابقه هم به یکی از جذاب ترین بازی های سال های اخیر فوتبال ایران تبدیل شد. دیداری پر حادثه و نفسگیر که در نیمه اول ۳ گل و در نیمه دوم ۴ گل داشت.

هر سه گل نیمه اول را استقلال زد. تیم پرویز مظلومی در این نیمه کاملا برتر بود و در دقیقه ۱۸ توسط میلاد میداوودی به گل اول رسید. میداوودی ارسال آندره لوییز را با ضربه سر درون دروازه فرستاد.

آبی پوشان هفت دقیقه بعد با حرکت انفرادی فرهاد مجیدی به گل دوم رسیدند. کاپیتان و ستاره این روزهای استقلال، مدافعان ملی پوش سپاهان را یکی پس از دیگری جا گذاشت و دروازه مهدی رحمتی را گشود.

پس از این گل، تماشاگران استقلال به افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایران برای دعوت نکردن مجیدی به اردوی تیم ملی اعتراض کردند. افشین قطبی به همراه علیرضا منصوریان، مربی تیم ملی از نزدیک این دیدار را تماشا می کرد.

گل سوم استقلال در دقایق پایانی نیمه اول با پرتاب اوت بلند لوییز و ضربه میداوودی به دست آمد و کابوس سپاهان و قلعه نویی را در نیمه اول کامل کرد.

سپاهان نیمه دوم را با دو تغییر آغاز کرد و رضا عنایتی و میلوراد یانوش به جای جواد کاظمیان و هادی عقیلی به زمین آمدند. زردپوشان این نیمه بی امان روی دروازه استقلال حمله کردند و هر سه گل خورده نیمه اول را تا دقیقه ۷۵ جبران کردند.

گل اول سپاهان را هاشم بیک زاده، بازیکن سابق استقلال در دقیقه ۶۱ با شوتی محکم از پشت محوطه جریمه زد. در دقیقه ۷۲ یانوش، بازیکن صربستانی سپاهان با شوتی محکم از میانه زمین اختلاف را به حداقل رساند و سه دقیقه بعد هم با اشتباه محمد محمدی، دروازه بان استقلال بازی را به تساوی کشاند.

استقلال که در ۳۰ دقیقه پیروزی را با تساوی عوض کرده بود، در ادامه بر حملاتش افزود و در دقیقه ۸۱ با ضربه عجیب آرش برهانی و برخورد توپ به پای بازیکن سپاهان به گل برتری رسید. برهانی مقابل دروازه خالی از دروازه بان سپاهان توپ را به پای عنایتی، بازیکن پیشین استقلال کوبید و توپ درون دروازه رفت.

برهانی در نیمه دوم جانشین مجیدی شده بود.

تماشاگران استقلال در این دیدار بارها علیه آبی پوشان سابق سپاهان بویژه خسرو حیدری شعار دادند. هواداران استقلال همچنان از رفتن حیدری به اصفهان عصبانی هستند و پیش از آغاز مسابقه و در طول بازی بارها او را هو کردند.

استقلال با این پیروزی باارزش ۱۲ امتیازی شد و موقتاً به رده سوم جدول لیگ صعود کرد. سپاهان ۹ امتیازی و در مکان هشتم باقی ماند.

استقلال در بازی رفت فصل گذشته هم سپاهان را در ورزشگاه آزادی با یک گل شکست داد. تماشاگران استقلال در آن دیدار از حضور در ورزشگاه محروم بودند.

در دیگر دیدار انجام شده شب گذشته (جمعه) تیم های نفت تهران و مس کرمان به تساوی ۱-۱ رسیدند.

گل مس کرمان را احمد حسن ‌زاده در دقیقه ۶۶ زد و اکبر صغیری در دقیقه ۸۵ نفت تهران را به گل تساوی رساند.

تیم مس از دقیقه ۶۲ با اخراج بازیکنش ده نفره بازی کرد.

مس کرمان و نفت تهران هر دو با ۸ امتیاز فعلاً در رده های یازدهم و دوازدهم قرار دارند.

سایر بازی های این هفته امشب (شنبه) برگزار خواهد شد. دیدار استیل آذین با تراکتورسازی و فولاد خوزستان با پرسپولیس حساس ترین دیدارهای روز پایانی هفته هفتم هستند.

مطالب مرتبط