سوال از وزیر ارشاد ایران درباره محدودیت مطبوعات در مجلس

مطبوعات ایران
Image caption در آخرین رتبه بندی جهانی آزادی مطبوعات، ایران در رتبه ۱۷۲ قرار دارد

داریوش قنبری، نماینده مجلس ایران از بی نتیجه ماندن مذاکرات نماینده فراکسیون اقلیت با وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی خبر داد.

به گزارش پارلمان نیوز، آقای قنبری با اعلام این که این مذاکره جهت بررسی محدودیت های ایجاد شده برای مطبوعات انجام گرفته بود، گفت: "به دلیل بی نتیجه بودن این مذاکرات، قرار بر این شد تا در قالب سوال از وزیر، این مساله را در صحن علنی مجلس مطرح کنیم".

منتقدان دولت از برخوردهای هیات نظارت بر مطبوعات و معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با رسانه ها انتقاد دارند.

سیروس سازدار، نماینده اصلاح طلب مجلس ایران روز دوشنبه (۲۸ دی) سال گذشته گفته بود که عملکرد محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و تذکرات پی درپی او به نشریات و رسانه‌های اصلاح‌طلب، از دلایلی است که نمایندگان را برای استیضاح وزیر ارشاد ترغیب کرده است.

هم چنین قدرت الله علیخانی یکی از نمایندگان فراکسیون اقلیت پس از توقیف روزنامه اعتماد گفته بود که در هیچ دوره‌ای مانند دوره وزارت آقای حسینی، تا این حد به رسانه‌ها لطمه وارد نشده است.

در آخرین گزارش سازمان گزارشگران بدون مرز، رتبه ایران در رده بندی جهانی آزادی مطبوعات در سال ۲۰۰۹ به ۱۷۲ رسید. در این رده بندی تنها کشورهای ترکمنستان، کره شمالی و اریتره در رده پایین تری از ایران قرار دارند.

سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس ایران، با اشاره به این که وزیر اطلاعات، دریافت یک میلیارد دلار از سوی سران اصلاحات را تایید کرده است، گفت: "فراکسیون خط امام در این مورد نیز از وزیر اطلاعات سوالاتی دارد".

چهارشنبه ۳ شهریور (۲۵ اوت) حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران با بیان این که اتهام کمک یک میلیاردی غرب به رهبران مخالفان دولت ایران "واقعیت" دارد از اعتراف برخی از افراد مرتبط با "سران فتنه" سخن گفته بود که با سرویس های اطلاعاتی غربی همکاری کرده اند.

مسئولان دولتی ایران از رهبران مخالف نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران، با عنوان "سران فتنه" نام می برند.

مطالب مرتبط