برکناری پنج عضو شورای شهر اهواز

رود کارون
Image caption اهواز در سه سال سه شهردار داشته است

گزارش ها حاکی است که وزارت کشور ایران پنج عضو شورای شهر اهواز را برکنار کرده است.

بنا به گزارش خبرگزاری مهر، حمید حسن زاده، رمضان منجزی، داریوش ممبینی، آرزو آبادی و قاسم حمادی از عضویت در شورای اسلامی شهر اهواز برکنار شده اند.

گفته می شود که یکی از دلایل این برکناری ها، اختلاف بین شورای شهر اهواز و وزارت کشور بر سر انتخاب شهردار آینده اهواز بوده است.

فرمانداری اهواز پیش از برگزاری جلسه استیضاح محمدرضا شمسائی، شهردار قبلی این شهر، با فرستادن نامه ای از طریق شورای تامین شهر، مخالفت خود را با این کار اعلام کرده بود، اما شورای شهر اهواز به آن توجه نکرده بود.

هم اکنون دوران سرپرستی محمد صفری، سرپرست موقت شهرداری اهواز به پایان رسیده است و وزارت کشور از تایید صلاحیت کاظم بهرام نژاد، منتخب جدید شورای شهر خودداری می کند و شهرداری اهواز در بلاتکلیفی به سر می برد.

چندی پیش حمید حسن زاده، رئیس شورای شهر اهواز در گفت و گو با خبرگزاری مهر، مهلت اظهار نظر وزارت کشور درباره گزینه شهرداری اهواز را تمام شده دانسته و گفته بود: "ما آمادگی داریم که به صورت یک طرفه و بدون رضایت وزارت کشور، مراسم معارفه بهرامی نژاد را انجام دهیم".

شورای شهر اهواز در طول دوران سه ساله خود، سه شهردار این شهر را برکنار کرده است.

همچنین بنا به گزارش های دیگر از اهواز، نیروهای امنیتی روز سه شنبه ۹ شهریور حمید حسن زاده، رئیس شورای شهر اهواز را دستگیر کرده اند.

هنوز از علت بازداشت و اتهام این عضو شورای شهر و محل نگهداری او خبری در دست نیست.

پیش از این، آقای حسن زاده از احتمال سلب عضویت خود از شورای شهر اهواز خبر داده بود.

او دلیل مخالفت ها با خود را مبارزه اش با "باندهای مافیایی" دانسته بود که در برابر برنامه های عمران و توسعه شهر اهواز مقاومت می کنند.

آقای حسن زاده به عدم انعکاس مشکلات استان خوزستان به دولت اشاره کرده بود و گفته بود: "در سفرهای استانی هیئت دولت، مسئولان گزارش خلاف واقع ارائه می کنند و از پیشرفت هایی سخن می گویند که واقعیت ندارد".

حمید حسن زاده رئیس ستاد انتخاباتی محسن رضائی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان خوزستان بوده است.

مطالب مرتبط