اعتراض فدراسیون بسکتبال به عدم پخش تلویزیونی بازی‌های ایران

بسکتبال ایران
Image caption تیم ملی ایران پس از سه شکست و یک پیروزی برای صعود احتیاج به پیروزی در بازی آخر خود دارد

محمود مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال ایران پخش نکردن بازی های تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان از تلویزیون این کشور را کم لطفی به تیم ملی و مردم ایران دانست.

آقای مشحون با بیان این که پخش رقابت های بسکتبال قهرمانی جهان در تلویزیون ایران توقع بزرگی نبود، گفت: "این رقابت ها در بیشتر کشورهای جهان پخش می شود. این بازی ها برای ما ارزشمند و از اهمیت ویژه ای برخوردار است."

تیم ملی بسکتبال ایران که برای اولین بار به مسابقات جام جهانی بسکتبال راه پیدا کرده است، در گروه دوم این مسابقات، با تیم های آمریکا، برزیل، کرواسی، اسلوانی و تونس همگروه است که گروه سختی به شمار می رود.

تیم ملی ایران در جایگاه بیست و یکم تیم های جهان قرار دارد، در حالی که آمریکا تیم دوم، برزیل تیم چهاردهم، کرواسی تیم پانزدهم، اسلوونی تیم بیستم و تونس تیم چهل و دوم جهان هستند.

بازی های این گروه در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران، بازی دیشب(چهارشنبه، 10 شهریور) ایران برابر آمریکا را بازی با قوی ترین تیم جهان دانست و گفت: "پخش این رقابت ها برای رشد و توسعه بسکتبال ایران حیاتی بود. ما نه قصر می خواستیم و نه خانه، تنها حق بسکتبال را می خواستیم."

آقای مشحون بازی ایران و آمریکا را ویترین بازی های قهرمانی بسکتبال جهان دانست.

اوگفت: "ای کاش صمد نیکخواه بهرامی و حامد آفاق، امروز در کنار ما بودند و می توانستند خودشان را نشان دهند. ای کاش آیدین نیکخواه بهرامی هم امروز کنار ما بود و می توانستیم نمایش کاملی از خود نشان دهیم".

صمد نیکخواه بهرامی و حامد آفاق به علت آسیب دیدگی به این بازیها نرسیدند و آیدین نیکخواه بهرامی هم سه سال پیش در سانحه رانندگی در جاده چالوس کشته شد.

تیم ملی بسکتبال ایران در برابر آمریکا با نتیجه ۸۸-۵۱ شکست خورد.

تیم های ایران و آمریکا در چهارمین بازی خود در شرایطی برای اولین بار به دیدار یکدیگر رفتند که با وجود تأکید مسئولان دو تیم بر بی تأثیر بودن مسائل سیاسی بر فضای مسابقه، بازی از حساسیت ویژه ای برخوردار بود.

در بازی های قبلی این دوره از مسابقات، ایران از تیم های کروواسی و برزیل شکست خورده و در برابر تونس پیروز شده است.

تیم ایران روز پنج‌شنبه دوم سپتامبر، یازدهم شهریور در آخرین دیدار خود از مرحله گروهی مسابقات در ساعت هفت بعد از ظهر به وقت محلی (استانبول) مقابل اسلوونی قرار خواهد گرفت و اگر نتواند این تیم را شکست دهد از راهیابی به مرحله بعد باز خواهد ماند.

مطالب مرتبط