آموزش زبان انگلیسی به رانندگان تاکسی ‌فرودگاههای تهران

تاکسی های تهران
Image caption سی و پنج هزار خودرو در دوسال اخیر به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه شده است

رانندگان تاکسی فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی تهران، زبان انگلیسی فرا می گیرند.

پیمان سنندجی، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تهران با اعلام این خبر گفت: "در حال برنامه ریزی برای آموزش رانندگان در بحث اخلاق حرفه ای هستیم".

آقای سنندجی گفت: "بروشورهایی برای رانندگان سرویس مدارس تهیه شده و جلساتی قبل از بازگشایی مدارس برای آنها برگزار می شود."

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی به سازماندهی مسافربرهای شخصی اشاره کرده و گفت که در دو سال اخیر ۳۵ هزار خودرو به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه شده است.

آقای سنندجی همچنین خواهان برخورد سازمان های مربوطه با فعالیت خودروهایی شد که به عنوان تاکسی تعیین صلاحیت نشده اند اما مسافر جابجا می کنند.

پیش از این و در تیرماه ۸۹ جعفر تشکری، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای طرح هایی در جهت رعایت حقوق شهروندی خبر داده و گفته بود: "تاکسی، وسیله حمل و نقل نیمه عمومی است و باید ویژگی های یک وسیله لوکس را داشته باشد".

آقای تشکری با تاکید بر نو سازی شبکه های تاکسی، جمع آوری پیکان های فرسوده در شبکه تاکسیرانی را نمونه ای از رعایت حقوق مسافران دانسته بود.

او همچنین به دوره های آموزشی رانندگان تاکسی در حوزه مشتری مداری اشاره کرده بود که در آن به مسائل اجتماعی، فرهنگی و گردشگری توجه شده است تا تنش میان مسافر و راننده به حداقل برسد.

مطالب مرتبط