اعتراض فاطمه کروبی به آیت الله خامنه ای

Image caption فاطمه کروبی: "نوکیسه های بی هویت" حرمت نگه نمی دارند

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت، با ارسال نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله خامنه ای، رهبر ایران، نسبت به اذیت و آزار خانواده اش توسط افراد "لباس شخصی" اعتراض کرد.

خانواده آقای کروبی می گویند که از شامگاه یکشنبه این هفته جمعی از افراد لباس شخصی که از حامیان حکومت هستند، با تجمع مقابل منزل این نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری، برای خانواده و همسایگانش مزاحمت ایجاد می کنند.

خانم کروبی پیشتر به بی بی سی فارسی گفته بود که ماموران انتظامی تنها "تماشاچی خوبی" هستند و اجازه می دهند تجمع کنندگان علیه مهدی کروبی و خانواده اش شعار بدهند. به گفته خانم کروبی، این افراد همچنین شعارهایی در حمایت از رهبر ایران سر می دهند که وابستگی سیاسی آنها را آشکار می کند.

اکنون همسر رییس پیشین مجلس ایران از آیت الله خامنه ای گلایه کرده است.

او در نامه سرگشاده اش نوشته است: "این گروه سازماندهی شده که خود را سرباز ولایت نامیدند، در شب شهادت بزرگ مرد عالم بشریت و لیله القدر که اهمیت معنوی آن بر کسی پوشیده نیست، اوج وحشگیری خود را با بکارگیری الفاظ سخیف علیه همسرم و خانواده، شعار نویسی بر دیوار مجتمع و همسایگان و تخریب اموال نشان دادند."

خانم کروبی یادآور شده است که پیش از انقلاب، حرمت مناسبت های مذهبی رعایت می شد، اما حالا "نوکیسه های بی هویت" حرمت نگه نمی دارند.

همسر مهدی کروبی در نامه اش تلویحا آیت الله خامنه ای را مقصر این گونه رفتارها دانسته و نوشته است: "اختلاف همسرم با جنابعالی در مسائلی که همگان بر آن واقفند چه ارتباطی با حق زیستن خانواده و آسایش و آرامش همسایگان ما دارد؟ آقای کروبی بارها گفته اند که آماده پرداخت هر هزینه ای بابت این اختلاف در نگرش هستند. در این مدت من و فرزندانم ظلم های فراوانی را تحمل کردیم اما محروم کردن ما از دعا و نیایش و تحمیل اضطراب به همسایگان در این ایام مبارک، امری غیر قابل قبول و تحمل است."

این دومین بار از زمان آغاز اعتراض های پس از انتخابات در خرداد ماه ۱۳۸۸ است که فاطمه کروبی نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله خامنه ای می نویسد.

در بهمن ماه گذشته خانم کروبی نوشت که گروهی از "خشونت طلبان" پسرش علی را در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن بازداشت کرده و در مسجد او را "شکنجه" کردند.

خانم کروبی نوشته بود: "آنان در کنار ضرب و جرح شدید فیزیکی علی با بکارگیری سخیف ترین و زشت ترین الفاظ نسبت به فاطمه و مهدی کروبی او را تحت فشار روحی قرار دادند و در قبال اعتراض علی نسبت به آن اهانت ها و شکستن حرمت مسجد، نه تنها خشونت فیزیکی و زبانی را افزایش دادند بلکه این مرد ۳۷ ساله را در خانه خدا تهدید به … کردند – مجازات ارتکاب آن فعل در قانون مجازات اسلامی مرگ است."

مقام های قضایی ایران خبر دستگیری علی کروبی را تکذیب کردند.

'محاصره زهرا رهنورد توسط لباس شخصی ها'

در همین حال، به گزارش وبسایت های مخالفان دولت ایران، زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی و از مخالفان دولت ایران، توسط چند نفر از نیروهای لباس شخصی در خیابان های اطراف منزلش احاطه و بازخواست شده است.

کلمه، وبسایت نزدیک به میرحسین موسوی، عصر روز چهارشنبه دهم شهریور (اول سپتامبر) با انتشار این خبر نوشت که خانم رهنورد چند روز پیش هنگامی که در زمان نزدیک به غروب آفتاب از محل زندگی خود (در خیابان پاستور تهران) خارج شده بود، توسط جمعی از لباس شخصی ها احاطه شد که سوال‌هایی را از او می پرسیدند.

به گزارش کلمه و به نقل از شاهدان عینی، احاطه کنندگان خانم رهنورد از او درباره فعالیتش در زمان انقلاب (منتهی به بهمن ۱۳۵۷) سوال هایی کرده اند و همچنین به او گفته اند که "چرا صورتت را پوشانده ای؟"

بنابراین گزارش، خانم رهنورد در پاسخ به سوالهای پیاپی این افراد از آنها دعوت کرده است که به جای "بازجویی خیابانی" از او، به دفتر کارش مراجعه کنند و او را در محل کارش مورد "بازجویی" قرار دهند.

خانم رهنورد که طی تبلیغات انتخابات خرداد ۸۸ و اعتراضات خیابانی پس از آن، بارها در کنار همسرش حضور داشته است، در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته نیز مورد تهاجم و ضرب و جرح نیروهای موسوم به لباس شخصی قرار گرفته بود اما صدمه ای ندید.

مطالب مرتبط