به روز شده:  17:15 گرينويچ - جمعه 03 سپتامبر 2010 - 12 شهریور 1389

ایران پس از انتخابات

حاشیه های راهپیمایی روز قدس تهران

نمایشگاه فتنه سبز در تهران

تصویرهایی از نمایشگاهی که در حاشیه راهپیمایی روز قدس برگزار شد

برگزاری مراسم روز قدس در تهران با حاشیه هایی همراه بود که برگزاری نمایشگاهی با عنوان "فتنه سبز" یکی از این حاشیه ها بوده است.

شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس امسال در تقاطع خیابان های انقلاب و فلسطین تهران شاهد برگزاری نمایشگاهی با عنوان "فتنه سبز" بودند.

در این نمایشگاه که به وسیله گروه موسوم به "هابیلیان" برگزار شده بود، پوستر هایی از تصاویر میر حسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد و تعدادی از منتقدان دولت ایران در کنار تصاویری از سران سازمان مجاهدین خلق ایران، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیده می شد.

خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا محورها و موضوع این نمایشگاه را "نقش بیگانگان در فتنه های پس از انتخابات، روز قدس و منحرف کردن شعارها، جداسازی اسلامیت از جمهوریت و تناقضات کودتای سبز با خط امام" عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، متولیان این نمایشگاه با نصب طوماری، خواهان محاکمه و مجازات سریع میرحسین موسوی شده بودند.

متولیان این نمایشگاه، بر اساس آنچه که در وب سایتشان نوشته اند، فرزندان و بستگان درجه یک افرادی هستند که به گفته آنها به دست گروه مجاهدین خلق ایران کشته شده اند.

  • نمایشگاه فتنه سبز
  • نمایشگاه فتنه سبز
  • نمایشگاه فتنه سبز
  • نمایشگاه فتنه سبز
  • نمایشگاه فتنه سبز
  • نمایشگاه فتنه سبز

'تحریم کوکا کولا، تحریم اسرائیل'

از دیگر حاشیه های مراسم روز قدس، توزیع گسترده پوستر هایی بود، که عنوان کلی همه آنها شعار "تحریم حامیان، تدفین جانیان" بود.

در این پوسترها، نشان تجاری و نام چند شرکت بزرگ تجاری بین المللی، به چشم می خورد که بسیاری از این شرکت ها در حال حاضر با مجوز دولت ایران، در این کشور فعالیت اقتصادی دارند.

گزارش هایی هم از حضور گسترده نیروهای پلیس در سطح میادین اصلی شهر تهران، از جمله میدان ونک و میدان ولی عصر منتشر شده است.

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت ایران، پیش تر اعلام کرده بود که در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهد کرد، اما به دلیل محاصره خانه اش به وسیله افراد لباس شخصی نتوانست در این راهپیمایی شرکت کند.


.


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.