تأکید سازمان مجاهدین انقلاب بر لزوم محاکمه سردار مشفق

چهره های اصلاح طلب
Image caption اصلاح طلبان می‌گویند که قرارگاه ثارالله سپاه در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران دخالت غیرقانونی داشته است

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در ایران با انتشار بیانیه ای خواستار رسیدگی به شکایت هفت نفر از اصلاح طلبان علیه یکی از فرماندهان قرارگاه ثارالله سپاه شد.

این سازمان در بیانیه خود آورده است که بی تفاوتی نسبت به شکایت علیه سردار مشفق، معنایی جز خودکامگی، عدم التزام به قانون و بی اعتنایی به افکار عمومی ندارد.

بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب، مدتی پس از آن منتشر می شود که هفت نفر از اصلاح طلبان در نامه ای سرگشاده ازسخنان منسوب به سردار مشفق شکایت کردند.

این بیانیه، "اعترافات" سردار مشفق را بیانگر "تخلفات انتخاباتی سازمان یافته و گسترده ای" دانسته که باعث تغییر ماهیت و نتیجه انتخابات شده است.

سازمان مجاهدین انقلاب اعلام کرده است: "علاوه بر دهها شاهد و قرینه که از همان روزهای انتخابات مطرح شد، این سخنان سند اعترافات صریح و علنی یکی از بازیگران پشت پرده انتخابات پر ابهام و ناسالم ریاست جمهوری دهم است."

در بخش دیگری از بیانیه سازمان مجاهدین آمده است: "اینک و پس از گذشت چندماه از انتشار نوار، تنها واکنش مسئولان قوه قضائیه فراخواندن سه تن از شاکیان به زندان بوده است و نماینده ولی فقیه در کیهان که با جسارت تمام لب به اعتراض گشوده که ایشان به چه حقی اصلا شکایت کرده اند؟"

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در پایان بیانیه خود خواهان صدور فرمان تعقیب برای سردار مشفق به اتهام سواستفاده از موقعیت و امکانات، تشکیل کمیته ای حقیقت یاب متشکل از افراد بی طرف به منظور مشخص کردن آثار اقدامات، تخلفات و تقلبات سردار مشفق و همکاران وی، آزادی زندانیان سیاسی و دلجویی از آسیب دیدگان حوادث اخیر پس از آشکارشدن حقیقت شده است.

شکایت اصلاح طلبان و حمایت سپاه پاسداران

پس از انتشار سخنرانی سردار مشفق، هفت چهره اصلاح طلب به قوه قضائیه ایران شکایت کردند.

در فایل صوتی این سخنرانی که گفته می شود در پائیز سال ۱۳۸۸ توسط یکی از فرماندهان قرارگاه ثارالله سپاه ایراد شده، اتهامات تندی به بعضی از سرشناس ترین چهره های سیاسی ایران وارد شده و نحوه مقابله نهادهای نظامی و اطلاعاتی متمایل به جناح اصولگرا با این افراد و چگونگی دخالت این نهادها در انتخابات تشریح شده است.

امضا کنندگان شکایتنامه علیه سردار مشفق و همکاران او، بهزاد نبوی، مصطفی تاج زاده و فیض الله عرب سرخی از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، محسن میردامادی دبیرکل جبهه مشارکت، محسن امین زاده، عبدالله رمضان زاده و محسن صفایی فراهانی دیگر اعضای جبهه مشارکت بودند.

این گروه از فعالان اصلاح طلب که در جریان حوادث پس از انتخابات دستگیر و به اتهام اقدام علیه امنیت کشور محکوم شده اند، از رئیس قوه قضائیه خواسته بودند که با استناد به اعترافات صریح سردار مشفق، به شکایت آنها از او و دیگر مسئولان و فرماندهان قرارگاه ثارالله وابسته به سپاه پاسداران رسیدگی کند.

پس از طرح شکایت اصلاح طلبان، سرتیپ یدالله جوانی رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران گفت که اگر شکایت هفت چهره اصلاح طلب از سردار مشفق و سایر همفکران نظامی و اطلاعاتی او به تشکیل دادگاه منجر شود، "آن افراد حضور پیدا خواهند کرد و نتیجه نهایی افشای بسیاری از مسائل دیگر خواهد بود و مشخص خواهد شد که چه کسانی در این فتنه ضربه هایی را به نظام اسلامی و وحدت و امنیت ملی وارد کردند".

آقای جوانی در مورد هدف اصلاح طلبان از طرح شکایت قضایی گفت: "آنها می خواهند فضایی ایجاد کنند که افرادی که در عرصه فعال بودند و روشنگری می کردند، وقتی ببینند که باید پاسخگو باشند، دست به احتیاط بزنند و این روند را دنبال نکنند".

به این ترتیب به نظر می رسید که رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران "سردار مشفق" را تلویحا به عنوان کسی که در عرصه فعال بوده و "روشنگری" می کرده معرفی و اصالت فایل صوتی منتشر شده از سخنرانی او را تأیید کرده بود.

مطالب مرتبط