محکومیت حسن اسدی زیدآبادی به پنج سال حبس تعزیری

حسن اسدی زیدآبادی
Image caption حسن اسدی زیدآبادی پیش از این در آبان سال گذشته هم بازداشت شده بود. این عکس بعد از آزادی او از آن بازداشت منتشر شده است - عکس از ادوار نیوز

حسن اسدی زیدآبادی، از اعضای شورای مرکزی سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)، در دادگاه بدوی به پنج سال حبس تعزیری و صد هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

آقای اسدی روز ۱۲ مرداد ۱۳۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شد و بنا بر گزارش ادوار نیوز حکم او روز یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۹ به وکیلش ابلاغ شده است.

حسن اسدی زیدآبادی که مسئول کمیته حقوق بشر سازمان دانش آموختگان است، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، شرکت در تجمعات غیرقانونی و تشویش اذهان عمومی به پنج سال حبس تعزیری و به اتهام توهین به رئیس جمهور به صد هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

رضا زارعی، وکیل حسن اسدی زیدآبادی به ادوار نیوز گفت در زمان ابلاغ حکم، یکی از بازجویان حسن اسدی نیز در دادگاه حضور داشته و به طرح اتهامات جدید علیه او پرداخته است. به گفته آقای زارعی، حضور بازجو در دادگاه و اظهارنظر او خلاف قانون است.

سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از مهدی کروبی حمایت کرد و در حال حاضر چند نفر از اعضای بلندپایه این سازمان از جمله احمد زیدآبادی (دبیرکل)، عبدالله مومنی (سخنگو)، علی ملیحی (مسئول روابط عمومی)، علی جمالی (مسئول کمیته سیاسی) و حسن اسدی زیدآبادی در زندان هستند.

حسن اسدی زیدآبادی پیش از این یک بار دیگر در روز ۱۲ آبان ۱۳۸۸ بازداشت و بعد از حدود ۴۰ روز حبس در روز ۲۲ آذر همان سال آزاد شده بود. آقای اسدی مجددا روز ۳۱ مرداد ۱۳۸۹ بازداشت شد و در حال حاضر در بند ۲۴۰ زندان اوین نگهداری می شود.

مطالب مرتبط