یورش نیروهای امنیتی به دفتر میرحسین موسوی

میرحسین موسوی
Image caption میرحسین موسوی می‌گوید فشار و حتی حذف رهبران جنبش مخالف دولت باعث توقف این جنبش نمی‌شود

نیروهای امنیتی در ایران به دفتر میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت، یورش برده و بعد از تفتیش محل، وسایل، کتاب ها و کامپیوترهای دفتر را با خود برده اند.

به گزارش سایت خبری کلمه که اخبار و دیدگاه های میرحسین موسوی را منعکس می کند، ماموران امنیتی از چند هفته پیش با حضور در کوچه ها و خیابان های مجاور دفتر آقای موسوی مانع از حضور مراجعان به این دفتر می شدند.

سایت کلمه در خبر خود تحرکات جدید نیروهای امنیتی را نشانه ای از "برنامه های دولت برای آینده" خوانده و دلیل آنرا "منحرف کردن افکار عمومی از طریق ایجاد مانع برای اطلاع رسانی درباره وضعیت کشور" دانسته است.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران هم دیروز چهارشنبه ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) از احتمال محاکمه رهبران مخالف دولت خبر داده بود.

دادستان تهران در جمع خبرنگاران گفت: "محاکمه سران فتنه به طور یقین یک مطالبه عمومی است و دستگاه قضا ضمن رعایت عدالت، در این پرونده مسامحه نخواهد کرد."

موضوع تشکیل پرونده برای رهبران مخالفان دولت که مقامات حکومت ایران از آنها تحت عنوان "سران فتنه" یاد می کنند، بارها عنوان شده و طی یکسال گذشته، تلویزیون ایران تصاویر طومارهایی را نشان داده است که در جریان راهپیمایی‌های طرفداران دولت، برای محاکمه "سران فتنه" به امضاء شرکت کنندگان رسیده است.

دور تازه فشارها

اقدام نیروهای امنیتی فشار بر رهبران مخالفان دولت را در ایران وارد مرحله تازه ای کرده است.

مهدی کروبی، دیگر رهبر مخالفان هم در طول هفته های اخیر آماج حملات و فشار های کم سابقه بوده است.

از روز نهم شهریور ماه عده ای "لباس شخصی" با تجمع در برابر منزل مهدی کروبی به خانه او حمله کردند.

حملات به محل سکونت مهدی کروبی چند روز ادامه داشت اما شدیدترین آن یک روز پیش از راهپیمایی روز قدس اتفاق افتاد. بسیاری بر این باورند که مهاجمان درصدد بودند که از شرکت آقای کروبی در راهپیمایی جلوگیری کنند.

مهاجمان، شیشه های ساختمان را شکسته و به دیوار آپارتمان خانواده کروبی رنگ پاشیدند. آنها از گاز اشک آور نیز استفاده کردند.

مواضع بدون تغییر

در واکنش به این حملات مهدی کروبی با انتشار بیانیه ای این حملات را سازمان یافته و ناشی از ضعف و چند دستگی در هیات حاکمه ایران دانست و تاکید کرد که این حملات در مواضع او تغییری نخواهد داد.

میرحسین موسوی هم روز دوشنبه و همزمان با آغاز اعمال محدودیت بر دفتر کار او با انتشار مصاحبه ای در سایت کلمه گفته بود که فشار و حتی حذف رهبران جنبش مخالف دولت باعث توقف این جنبش نمی شود.

آقای موسوی گفت که "با سیاست های سرکوب یک سال گشته و اوضاع معیشتی مردم و فشارهای بین المللی ناشی از ماجراجویی ها، احتمال حرکت های غیر مترقبه بیشتر شده" و افزود "بنده و برادر کروبی و دیگران، همراهان کوچک مردم هستیم، آنها جا دارد از خشم روز افزون مردم بترسند و نه از ما."

سایت کلمه پیش بینی کرده که در روزها و هفته های آینده باید منتظر تشدید اقدامات امنیتی علیه رهبران مخالفان بود.

مطالب مرتبط