احمدی نژاد: حمله به ایران منجر به جنگ بی حد و مرز خواهد شد

محمود احمدی نژاد
Image caption آقای احمدی نژاد پیشنهاد داد دهه آینده دهه مدیریت مشترک جهان نامگذاری شود

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران به رسانه های آمریکا گفت که حمله ایالات متحده آمریکا به ایران به جنگی منجر خواهد شد که حد و مرزی نمی شناسد.

آقای احمدی نژاد، روز سه شنبه ۲۱ سپتامبر، ۳۰ شهریور ساعاتی پیش از سخنرانی اش در مقر سازمان ملل متحد گفت که در صورت حمله به تاسیسات هسته ای ایران، آمریکا با جنگی رو به رو خواهد شد که "حد و مرزی" نمی شناسد.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی این اظهارات آقای احمدی نژاد، در جلسه مطبوعاتی با خبرنگاران و سردبیران رسانه های آمریکا و در پاسخ به سوالی درباره احتمال حمایت آمریکا از حمله هوایی اسرائیل علیه تاسیسات هسته ای ایران مطرح شد.

آقای احمدی نژاد که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است، در کنفرانس "اهداف توسعه هزاره" که با موضوع مبارزه با فقر و با حضور سران کشورهای جهان تشکیل شده بود از "مدیریت مشترک جهان" سخن گفت.

او در سخنرانی اش ریشه اکثر گرفتاری هایی که بشر امروز با آن مواجه است را "مدیریت غیر دموکراتیک و ناعادلانه در جهان" دانست.

آقای احمدی نژاد، همچنین پیشنهاد داد که سازمان ملل متحد، دهه آینده میلادی را "دهه مدیریت مشترک جهان" نامگذاری کند.

او به اینکه دهه اول هزاره به نام دهه صلح نامگذاری شده بود اما "سرشار از جنگ و اشغال و کشتار و آوارگی، فقر و تهدید" بوده است، اشاره کرد.

آقای احمدی نژاد گفت: "زیاده خواهی سرمایه داری لیبرال و شرکت های چند ملیتی به بهای رنج زنان، مردان و کودکان بیشمار در بسیاری از کشور ها تمام شده است.

به گزارش بهمن کلباسی، خبرنگار بی بی سی فارسی در نیویورک، بر خلاف سایر سران کشورهای جهان، در سخنرانی آقای احمدی نژاد، اثری از ارائه آمار و ارقام مربوط به وضعیت فقر و مبارزه با فقر نبوده است.

آقای احمدی نژاد از جمله برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا رفته و مجموعا هفت روز در آمریکا اقامت خواهد داشت.

کاهش فقر، بیماری، گرسنگی و نابرابری و کاهش نرخ مرگ و میر کودکان و بهبود سلامت مادران از اهداف این نشست است.

مطالب مرتبط