خطوط تلفن خانه مهدی کروبی قطع شده است

فاطمه و مهدی کروبی
Image caption فاطمه کروبی: این رفتارها نمی تواند خللی در اراده و عزم ما ایجاد کند

همسر مهدی کروبی از قطع تمامی خطوط تلفن منزل مسکونی این خانواده خبر داده اما این اقدام را مانعی در ادامه فعالیت های او ندانسته است.

به گزارش سحام نیوز، سایت متعلق به حزب اعتماد ملی، فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، دبیرکل حزب، گفته است که کلیه خطوط تلفن محل سکونت این خانواده به طور کامل قطع شده و افزوده "نمی دانیم که هدف این آقایان از این اقدامات کودکانه و برخوردهای سخیف چه بوده، ولی هرچه که هست، این رفتارها نمی تواند خللی در اراده و عزم ما برای دفاع از حقوق مردم ایجاد کند."

خانمی کروبی در مصاحبه با سحام نیوز، همچنین اقدام نیروهای امنیتی مستقر در برابر منزل این خانواده در "برخورد با خانواده شهیدان باکری و همت" را محکوم دانسته و از این نوع رفتار به خصوص در سالروز آغاز جنگ ایران و عراق ابراز تاسف کرده است.

اشاره خانم کروبی به گزارش حمله به اعضای خانواده دو تن از فرماندهان کشته شده در جنگ ایران و عراق است که روز گذشته برای ملاقات با آقای کروبی به خانه وی مراجعه کرده بودند.

به نوشته سحام نیوز، خانواده باکری از مهدی کروبی برای صرف شام دعوت به عمل آورده بود که وی در پی هشدار نیروهای امنیتی در مورد قصد "برخی نیروها" برای حمله به آقای کروبی و هجوم به خانه باکری ها، درتماس تلفنی با این خانواده، از پذیرفتن دعوت آنان خودداری کرد.

ظاهرا پس از این تماس تلفنی، برخی از اعضای خانواده های باکری و همت برای بررسی موضوع به خانه آقای کروبی مراجعه کردند اما ماموران امنیتی مانع از ورود آنان شدند و به نوشته سحام نیوز، ضمن استفاده از گاز اشک آور، این مراجعان را مورد حمله و ضرب و شتم قرار دادند.

Image caption محمد ابراهیم همت و برادران باکری از فرماندهان سرشناس جنگ ایران و عراق بودند

پیشتر، ماموران امنیتی از دیدار اعضای خانواده های همت و باکری با میرحسین موسوی، از دیگر رهبران مخالفان دولت نیز جلوگیری کرده بودند.

گزارش قطع تلفن محل سکونت خانواده کروبی در پی گزارش های متعددی از فشار و حمله به این محل و همچنین ورود ماموران دولتی به دفتر میرحسین موسوی در هفته های اخیر انتشار می یابد.

همچنین به گفته سایت های متعلق به مخالفان دولت، در مواردی، ماموران امنیتی برای ملاقات کنندگان با آقایان موسوی و کروبی موانع و محدودیت هایی ایجاد کرده اند.

آقای کروبی، که گاه دیدگاه های خود در انتقاد از مسئولان حکومتی را به صراحت بیان می کند، هفته گذشته متن نامه ای خطاب به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، را منتشر کرد.

در این نامه، مجلس خبرگان به کوتاهی در ایفای وظیفه قانونی خود در نظارت بر اقدامات رهبری و نهادهای تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی و تبدیل به یک نهاد بی اختیار متهم شده است که نقشی جز ستایش از اقدامات حکومت برای خود قایل نیست.

اعضای خانواده های باکری و همت در حوادث پس از اتنخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری، با حمایت از مخالفان محمود احمدی نژاد، عملا بروز تقلب در این انتخابات را مورد تایید قرار دادند و پیروزی محمود احمدی نژاد را مردود دانستند.

حمید و مهدی باکری و محمد ابراهیم همت از فرماندهان سپاه پاسداران در طول جنگ ایران و عراق بودند که در این جنگ، جان خود را از دست دادند.

مقامات حکومتی از آنان به عنوان نمونه های برجسته "شهدای جنگ تحمیلی" یاد کرده اند و خیابان ها و مراکز گوناگونی به نام آنان نامگذاری شده هر چند در حوادث بعد از انتخابات، برخی مقامات و رسانه های دولتی اعضای خانواده آنان را به خاطر انتقاد از دولت، هدف حملات لفظی شدید قرار دادند.

در جریان تظاهرات اعتراضی نسبت به نتیجه انتخابات، تظاهرکنندگان در تقبیح اقدامات ماموران امنیتی و نفرات بسیج، در شعارهای خود این سه تن را "بسیجی واقعی" نام می دادند و بسیجیان اعزامی برای مقابله با خود را متهم می کردند که صرفا برای کسب پول، به خشونت علیه معترضان دست می زنند.

مطالب مرتبط