اعتراف مظنونان به قتل یکی از دو پزشک ایرانی

دکتر غلامرضا سرابی
Image caption دکتر سرابی روز چهارشنبه (31 شهریور) مورد سوء قصد قرار گرفت

یک مقام قضایی ایران روز یکشنبه ۴ مهر ۱۳۸۹ (۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰) از اعتراف دو متهم به قتل پزشک متخصصی که روز چهارشنبه در تهران کشته شد، خبر داد.

محمد شهریاری، بازپرس ویژه قتل تهران، به خبرنگاران گفت دو متهم به قتل غلامرضا سرابی، پزشک متخصص داخلی و فوق تخصص قلب و عروق، به قتل با انگیزه شخصی اعتراف کردند.

به گفته آقای شهریاری این دو نفر گفته اند آقای سرابی چندی قبل مادر آنها را عمل جراحی قلب کرده بود که مادر آنها در اثر این عمل جراحی از دنیا رفته است و آنها برای انتقام، آقای سرابی را به قتل رسانده اند.

بازپرس ویژه قتل تهران تاکید کرد که تحقیقات برای مشخص شدن "زوایای پنهان این پرونده" ادامه دارد.

آقای سرابی، متخصص داخلی و فوق تخصص قلب و عروق، شامگاه چهارشنبه ۳۱ شهریور (۲۲ سپتامبر) در برابر مطب خود واقع در منطقه نارمک در شرق تهران از سوی فردی ناشناس و با شلیک مستقیم گلوله به پهلوی چپ، مورد سوء قصد قرار گرفت.

آقای سرابی بلافاصله به بیمارستان امام حسین تهران منتقل شد و ظهر روز جمعه دوم مهر در اثر جراحات وارده از دنیا رفت.

روز سه شنبه ۳۰ شهریور (۲۱ سپتامبر) نیز عبدالرضا سودبخش، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، در برابر مطب شخصی خود مورد هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده بود.

مقام های پلیس تهران اعلام کرده اند هر دوی این قتل ها با انگیزه شخصی بوده و نشانه ای از آن که این دو قتل با هم مربوط بوده باشند پیدا نکرده اند.

مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، و شهاب الدین صدر، نایب رئیس مجلس و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران، در پی این ترورها از مقام های انتظامی و قضایی خواسته بودند مسئله ترور پزشکان را با جدیت دنبال کنند.

مطالب مرتبط