حمله 'پلیس امنیت' به منزل خانواده باکری

برادران باکری
Image caption بدنبال انتشار نامه خانم باکری به فرمانده سپاه فشار بر این خانواده افزایش یافته است

گزارش ها از تهران حاکی از این است که نیروهای امنیتی به منزل مهدی باکری از فرماندهان کشته شده در جنگ عراق هجوم برده اند.

خانواده باکری در مصاحبه با سایت کلمه که روز یکشنبه منتشر شد گفته است نیروهای امنیتی به منزل آنها رفته و مهمانان جلسه هفتگی قرآن آنها را مورد "بازجویی" قرار داده اند.

آسیه باکری دختر حمید باکری گفته است نیروهای امنیتی برخی از مهمانان را به داخل یک ون برده و به آنها گفته اند فرمهایی را پر کنند و بعد مانع از رفتن آنها به منزل خانواده باکری شده اند.

وی افزود این نیروها که خود را "پلیس امنیت" معرفی کردند قصد ورود به منزل را داشتند. وی گفت: "مادرم به دم در رفت. دعوا شد اما نگذاشت به داخل منزل ما بیایند."

هفته پیش نامه ای از فاطمه امیرانی، همسر حمید باکری خطاب به محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران منتشر شد.

خانم امیرانی در این نامه از برخوردهای صورت گرفته پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به شدت انتقاد کرد و نوشت: "از اولین ساعات پس از اعلام نتایج با روشی غیر منطقی و غیر انسانی با مردم برخورد کردید. واقعا پاسخ سوال خانواده های باکری و همت در مورد ابهامات برگزاری انتخابات باید با باتوم فرود آمده بر فرق مصطفی همت می بود یا شوکری که به نا حق بر گردن احسان باکری نشست؟"

آسیه باکری می گوید بدنبال این نامه فشار بر آنها افزایش یافته است:

"از بعد از انتخابات و طرفداری از حق، فشارها و تهمت ها بر روی خانواده ما شروع شد و بعد از نامه مادرم به سردار جعفری هر روز فشارها بیشتر می شود."

چند روز پیش نیز خانواده های باکری و محمد ابراهیم همت که او نیز از فرماندهان مشهور کشته شده در جنگ ایران و عراق است در مقابل خانه مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت مورد حمله قرار گرفتند.

این حمله هنگامی رخ داد که خانواده باکری و محمد ابراهیم همت قصد دیدار دوباره با مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت در ایران را داشته اند.

بر اساس این گزارش همسر حمید باکری در اثر گاز اشک آور دچار اختلال دید شده است و احسان باکری، پسر حمید باکری نیز برای ساعاتی بازداشت شد.

آسیه باکری به سایت کلمه گفت: "۲۷ سال نیامدند در خانه ما بگویند حالمان چطور است حالا اینگونه آمدند. اصلا راه منزل ما را بلد نبودند. حالا بعد از این همه سال مزد سختی هایی که مادرم کشید و بی پدر ماندن ما را خوب می دهند."

تعدادی از چهره های اصلاح طلب از جمله محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین به فشارهای اخیر علیه خانواده های باکری و همت به شدت واکنش نشان دادند.

آقای خاتمی گفت: "تعجب می کنم چرا وقتی خانواده های دو شهید بزرگوار همت و باکری و فرزندان ایشان مورد تعرض قرار می گیرند سرداران و رزمندگان بزرگی که همکار و همراه این دو شهید بوده اند فریاد نمی زنند."

اما حسین شریعتمداری نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان روز دوشنبه طی مقاله ای همسران این دو را متهم به "حمایت از فتنه " کرد و گفت آنها "خون پاک همسران شهید خود را برای "فروش"! به دشمنان خدا و قاتلان همت و باکری عرضه کرده اند."

حمید باکری، مهدی باکری و محمد ابراهیم همت از سرشناس ترین فرماندهان سپاه در دوران جنگ ایران و عراق بودند که در جریان نبرد با نیروهای عراقی کشته شدند.

مطالب مرتبط