محکومیت عیسی سحرخیز به ۳ سال حبس تعزیری

 سحرخیز
Image caption اتهام عیسی سحرخیز توهین به رهبری بود

عیسی سحرخیز، از فعالان سیاسی اصلاح طلب، به سه سال حبس تعزیری، پنج سال ممنوعیت و محرومیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی و نیز یک سال ممنوع الخروجی محکوم شده است.

عیسی سحرخیز، مدیرکل مطبوعاتی وزارت ارشاد در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی، روز ۲۷ تیر ۱۳۸۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه شده بود و به گزارش وب سایت جرس، از وب سایت های نزدیک به مخالفان در ایران، این حکم روز دوشنبه ۵ مهر ۱۳۸۹به وکیلش ابلاغ شده است.

به گزارش وب سایت جرس، آقای سحرخیز به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی و یک سال ممنوع الخروجی محکوم شده است.

عیسی سحرخیز بعد از بازداشت، که به گفته خود او در دفاعیاتش در دادگاه همراه با ضرب و شتم بوده است، به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و بعد از چندین ماه زندانی بودن در زندان اوین تهران، همراه چند زندانی سیاسی دیگر از جمله احمد زیدآبادی و مسعود باستانی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

خانواده آقای سحرخیز می گویند وضعیت جسمی او در زندان اصلا خوب نیست و او در مدت بازداشت به بیماری هایی مبتلا شده که برای درمان آنها باید به مرخصی بیاید.

آقای سحرخیز از زمان بازداشت خود در تیر ماه ۱۳۸۸ هنوز به مرخصی نیامده است.

عیسی سحرخیز، در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضائیه که بعد از دادگاهش منتشر شد، در قبال "تخلفات علنی و مظالمی" که علیه او و خانواده اش شده، خواهان پاسخگویی رهبر، رئیس جمهوری و دادستان کل ایران شده بود.

در ادامه این نامه آمده بود: "آقای محسنی اژه‌ای، وزیر اطلاعات؛ محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت؛ و ...، رهبری جمهوری اسلامی. افرادی که به‌عنوان آمران و عاملان، یا کسانی که طی یک ‌سال گذشته در برابر این تخلفات علنی و مظالمی که علیه من و خانواده‌ام انجام شده، سکوت توأم با رضا کرده‌اند، ازجمله «متشاکیان عنهم» بوده‌اند."

مطالب مرتبط