دیدار موسوی و خاتمی و تکذیب شایعه اختلاف بین این دو

محمد خاتمی و میرحسین موسوی
Image caption در هفته های اخیر شایعه هایی از اختلاف خاتمی و موسوی منتشر شده بود - عکس آرشیوی

میرحسین موسوی و محمد خاتمی، از رهبران مخالفان دولت ایران، در دیدار با یکدیگر شایعه هایی را که درباره اختلاف بین این دو منتشر شده بود، تکذیب کردند.

پیش تر بعضی از رسانه های حامی دولت، از جمله روزنامه رسالت در خبرهایی به اختلاف بین محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین، و میرحسین موسوی، نخست وزیر پیشین ایران اشاره کرده بودند.

محمد خاتمی و میرحسین موسوی در این دیدار که خبر آن روز سه شنبه ۶ مهر ۱۳۸۹ (۲۸ سپتامبر ۲۰۱۰) منتشر شد، بر "تداوم هماهنگی موجود میان اصلاح طلبان در همه زمینه ها" تاکید کرده و "تلاش نافرجام جریانی خاص برای القاء اختلاف و تقابل میان شخصیت ها" را محکوم کردند.

این دو شخصیت سیاسی همچنین خواهان "برخورد جدی با اهانت کنندگان و متعرضان به خانواده های عزیز سرداران شهید همت و باکری و دیگر شخصیت های برجسته انقلاب و کشور" شدند.

محمد خاتمی در سال هایی از جنگ با عراق رئیس ستاد تبلیغات جنگ و میرحسین موسوی تقریبا در تمام جنگ، نخست وزیر ایران بود.

روز یکشنبه ۴ مهر ۱۳۸۹ گزارش هایی از حمله نیروهای موسوم به لباس شخصی به خانه حمید باکری، از فرماندهان سپاه پاسداران ایران که در جریان جنگ با عراق کشته شد، منتشر شد.

بنا بر این گزارش ها عده ای از همسران زندانیان سیاسی حوادث بعد از انتخابات قصد داشتند با حضور در خانه آقای باکری به مناسبت هفته دفاع مقدس در ایران، با خانواده او دیدار کنند.

چند روز پیش از آن هم خانواده آقای باکری به همراه خانواده محمد ابراهیم همت، از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ایران که در جنگ با عراق که در سال ۱۳۶۲ کشته شد، قصد داشتند به دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی بروند.

طبق گزارش ها ماموران امنیتی از دیدار این افراد با میرحسین موسوی ممانعت کردند و زمانی هم که قصد داشتند به منزل مهدی کروبی بروند، نیروهای امنیتی و لباس شخصی با آنها برخورد کرده و آن طور که آسیه باکری، دختر حمید باکری، به وب سایت های نزدیک به معرتضان گفته است، به صورت فاطمه امیرانی (همسر حمید باکری) اسپری فلفل پاشیدند و احسان باکری (پسر حمید باکری) را کتک زدند و او را برای ساعاتی بازداشت کردند.

مطالب مرتبط