به روز شده:  17:45 گرينويچ - چهارشنبه 06 اکتبر 2010 - 14 مهر 1389

جامعه ایران

عملیات شبانه پلیس تهران در پارک لویزان

عملیات پلیس

پلیس ایران از عملیات شبانه در پارک لویزان در شمال شرق تهران خبر داد

پلیس تهران از دستگیری بیش از ۷۰ نفر در یک عملیات شبانه علیه توزیع کنندگان مواد مخدر در مناطق شرق و شمال شرق تهران خبر داد.

سرتیپ حسین ساجدی نیا، فرمانده پلیس تهران گفت که عملیات ضربتی "برخورد با ناهنجاری ها، اراذل و اوباش، مواد فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر" از نخستین ساعت روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه (۶ اکتبر) در منطقه شرق و شمال شرق تهران آغاز شده است.

او گفت که نیمه شب دیشب در نخستین مرحله این طرح در پارک جنگلی لویزان در شمال شرق تهران، حدود ۷۰ نفر دستگیر شدند.

آقای ساجدی نیا با اشاره به ادامه این عملیات گفت که "برقراری امنیت در شش ماهه دوم امسال در تهران، محله محور خواهد شد."

به گفته آقای ساجدی نیا اجرای این طرح به خواست ساکنان منطقه بوده است و از این پس یک تیم مجهز پلیس امداد به صورت شبانه روزی در پارک لویزان مستقر خواهد شد.

مرتضی تمدن، استاندار تهران نیز که گفته می شود مستقیما بر اجرای این عملیات نظارت داشته است به خبرگزاری فارس گفت که افراد دستگیر شده فریب نیرنگ دشمن را خورده اند.

سرهنگ اردشیر مطهری، فرمانده یگان امداد پلیس تهران نیز به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفت که توزیع کنندگان مواد مخدر اقدام به حفر تونل ها و دخمه هایی در پارک جنگلی لویزان کرده بودند که پلیس تمامی این تونل ها را شناسایی و تخریب کرده است.

به گزارش ایسنا، پلیس تهران با استفاده از پروژکتورهای قوی و موتورسیکلت سواران خود، پس از محاصره کامل پارک لویزان، به داخل پارک رفته است.

از سوی دیگر، سایت خبری تابناک در خبری از قول ساکنان منطقه حکیمیه و خیابان استخر در شرق تهران نوشته است که در طول شب گذشته صدای تیراندازی در این منطقه به گوش می رسیده است.

در عملیات پلیس سلاح های سردی همچون چاقو و شمشیر و مقداری مشروبات الکلی کشف شده است.

همچنین سرهنگ حسین قاسم لویی، معاون عملیات پلیس امنیت تهران از دستگیری ۲۳ نفر و کشف دو قبضه اسلحه جنگی از آنها در منطقه سه راه امین حضور و خیابان امام خمینی در مرکز تهران خبر داد.

پیش تر پلیس تهران اعلام کرده بود که ۹ طرح برای برخورد با مزاحمان نوامیس، اخلال کنندگان امنیت پارک‌ها، معتادان پرخطر و مواد فروشان خرد را به زودی در تهران آغاز می‌ کند.

  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس ایران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران
  • عملیات پلیس تهران

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.