سعید رضوی فقیه به تحمل چهار سال زندان محکوم شد

سعید رضوی فقیه، روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب
Image caption "تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، شرکت در تجمعات غیرقانونی و توهین به رهبر ایران" اتهامات آقای رضوی فقیه است

دادگاه انقلاب اسلامی تهران، سعید رضوی فقیه، روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب را برای تحمل چهار سال حبس، به زندان اوین فراخواند.

آقای رضوی فقیه که از اعضای سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت است، بیش از ۱۸ ماه پیش در هنگام مراجعت از خارج از کشور، توسط نیروهای امنیتی در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت و پس از چند روز با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و دریافت حکم ممنوع الخروجی، آزاد شد.

دادگاه انقلاب تهران "تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، شرکت در تجمعات غیرقانونی و توهین به رهبر ایران" را از جمله اتهامات آقای رضوی فقیه برشمرده و در جلسه ای بدون حضور او، این روزنامه نگار اصلاح طلب را به تحمل چهار سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده است.

پیش از این نیز، آقای رضوی فقیه در سال ۱۳۸۲ مدتی در بازداشت بود اما حدود یک سال بعد برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت و برای ادامه تحصیل مقیم پاریس شد.

آقای رضوی فقیه در زمانی که نخستین بار اتهامات علیه او در دادگاه انقلاب مطرح شد، دبیر شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و عضو شورای سردبیری روزنامه های اصلاح طلب در ایران بود که بعدا توقیف شدند.

او پس از عزیمت به فرانسه دبیرکلی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان را در اروپا بر عهده داشت.

مطالب مرتبط