علی مطهری: اطرافیان رئیس جمهوری خلاف اخلاق رفتار می کنند

علی مطهری
Image caption به نظر آقای مطهری رفتار طرفداران رئیس جمهور باعث ریزش طرفداران وی می شود

علی مطهری، نماینده اصولگرای منتقد دولت در مجلس ایران می گوید که اطرافیان رئیس جمهوری برخلاف اخلاق و جوانمردی رفتار می کنند.

آقای مطهری با اشاره به اینکه رفتار اطرافیان رئیس جمهوری باعث ریزش طرفدارانش می شود گفت: "این درست نیست که به دنبال باستانگرایی برویم و یا در موضوع حجاب تساهل و تسامح کنیم و بعد بگوییم می خواهیم ۱۴ میلیون فردی را که به احمدی نژاد رای ندادند، جذب کنیم."

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اینکه دولت و اطرافیان رئیس جمهور با این رفتار موفق به جذب مخالفان نمی شوند، گفت: "کسانی که با انقلاب اسلامی رابطه خوبی ندارند، توقعات زیادی دارند و تا زمانی که حکومت سکولار نشود راضی نمی شوند."

او محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران را منتسب به جریان سومی دانست که نه اصولگراست و نه اصلاح طلب.

آقای مطهری با بیان این که سیاست های رئیس جمهور ایران در حوزه فرهنگی با اصولگرایان و در حوزه آزادی بیان با اصلاح طلبان متفاوت است، گفت: "اما این اصولگرایان بودند که در انتخابات نهم و دهم ریاست جمهوری با حمایت خود باعث شدند که رئیس جمهور آرای لازم را بدست آورد."

یک هفته پیش از این آقای مطهری در پی شکایت محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران از او، در دفاعیه خود نوشته بود که اگر نتوان از رئیس جمهوری انتقاد کرد، جمهوری اسلامی فرقی با دیکتاتوری نخواهد داشت.

او در نامه ای سرگشاده با مقصر دانستن میرحسین موسوی و مهدی کروبی در حوادث پس از انتخابات سال گذشته و در خواست محاکمه آنان، خواهان محاکمه محمود احمدی نژاد هم شده بود.

به نظر آقای مطهری، آقای احمدی نژاد باید پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش محاکمه شود.

نماینده اصولگرای مجلس در دفاعیه خود به نکاتی اشاره کرده بود که به ادعای او دلایلی بر "قانون گریزی" رئیس جمهوری ایران است.

علی مطهری که فرزند آیت الله مرتضی مطهری، از روحانیون بلندپایه ایرانی در ابتدای انقلاب ایران است، در دور نخست ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد هم در پاره ای از موضوعات از منتقدان او به شمار می رفت.

مطالب مرتبط